Laisvalaikis Pramogos

Viskas, ką reikia žinoti, prieš renkantis šuolį parašiutu

Paskutinės akimirkos lėktuve, adrenalinas veržiasi per kraštus, galbūt ir delnai šiek tiek prakaituoja… Vienas mirksnis, vienas žingsnis ir… Neapsakomas laisvės pojūtis! Būtent tokią būseną pajusite šuolio su parašiutu metu.

Verta paminėti, jog šuoliai yra ne vieno tipo, o net kelių! Tad, renkantis šią pramogą, būtina atkreipti dėmesį į tai, kokius pojūčius sukelia kiekvienas iš šių tipų: tandeminis šuolis, sparno ir kupolo formos parašiutai.

Tandeminis šuolis

Tandeminis šuolis – tai šuolis su instruktoriumi, dviviečiu parašiutu. Tai yra lengviausias būdas patirti laisvą kritimą, mažiausiai laiko skiriant pasiruošimui. Šie šuoliai dar vadinami „kengūra“ – tai sistema, kuri skirta dviem asmenims: instruktoriui ir keleiviui. Parašiutas yra dvigubai didesnis už įprastinį, jis lengvai valdomas, tad instruktoriaus padedamas Jūs lengvai jį „nuvairuosite“ į reikiamą nusileidimo vietą. Šuolis vyksta iš 3 000 m aukščio, o laisvas kritimas trunka apie 25–30 sekundžių! 1500 metrų aukštyje instruktorius išskleis parašiutą ir Jūs maždaug 5 minutes sklęsite žemyn. Kadangi nuo pat iššokimo iš lėktuvo iki nusileidimo instruktorius rūpinsis skrydžiu, Jūs neturėsite jokių rūpesčių ir galėsite mėgautis šuoliu.

suolis parasutu su instruktoriumi

Tandeminis šuolis praktikuojamas apie 16 metų, o įgyta parašiutininkų patirtis leidžia pramogauti saugiai bei su didžiausiu malonumu. Prieš šuolį bus suteiktas 20 min. instruktažas, o krisdami iš 3 km aukščio, pasieksite net 200 km/h greitį. Tai išties unikali pramoga, o patyrusio profesionalo buvimas šalia ne tik užtikrins maksimalų saugumą, bet ir nuramins tuos, kurie šia pramoga mėgaujasi pirmą kartą.

Taip pat verta paminėti, jog po pramogos galėsite įsigyti ir savo šuolio vaizdo įrašą, kuriame bus užfiksuotos visos Jūsų reakcijos. Dažnai dalyviai sako, jog po pramogos nė neatsimena, kaip viskas vyko dėl didelio adrenalino kiekio, tad toks įrašas tikrai atgaivins atmintį.

Šuolis sparno tipo parašiutu

Tai puikus būdas atlikti savo pirmąjį šuolį. Jums reikės išklausyti kelių valandų instruktažą, kurio metu instruktorius Jums parodys ir paaiškins šuolio sparno tipo parašiutu teoriją: galimas ypatingas situacijas ir kaip jų metu elgtis, kaip teisingai iššokti iš lėktuvo, kaip valdyti parašiutą ir svarbiausia – kaip tinkamai nusileisti. Turėsite galimybę pasitreniruoti užsidėję parašiuto sistemą.

Šoksite specialiu mokomuoju sparno tipo parašiutu. Tokie parašiutai pradedančiųjų parašiutininkų mokymui naudojami visame pasaulyje ir yra pakankamai saugūs. Kitaip nei kupolo parašiutas, toks parašiutas ne tik leidžiasi žemyn, bet ir sklendžia į priekį, todėl galite nusileisti norimoje vietoje.

Po 10 minučių skrydžio lėktuvu iššoksite 1000 metrų aukštyje. Iššokus iš lėktuvo parašiutas skleidžiasi automatiškai, Jums nereikės traukti parašiuto skleidimo žiedo. Išsiskleidus parašiutui, Jūs galėsite laisvai sklęsti į pasirinktą nusileidimo vietą. Nusileidimo metu Jums padės klubo instruktorius, kuris per radijo stotį patars, ką reikia daryti. Na, o įveikę šį iššūkį, gausite šuolio parašiutu pažymėjimą.

Šuolis kupolo formos parašiutu

Garantuojame, kad ši pramoga Jums suteiks neišdildomų emocijų ir įspūdžių! Šuolis kupolo tipo parašiutu atliekamas iš 800 m aukščio be instruktoriaus. Parašiutas išsiskleidžia automatiškai po kelių sekundžių, todėl tai yra paprastas ir saugus būdas atlikti šuolį.

Jums reikės išklausyti 1,5 val. instruktažą, kurio metu instruktorius parodys ir paaiškins šuolio parašiutu teoriją. Nusileidę gausite parašiutininko paruošimo kursų baigimą patvirtinantį diplomą.

 

Dovanokite sau ir artimiesiems progą pabūti paukščiu!

Leave a Reply