Ne mažai porų svarsto: kas geriau prezervatyvai ar kontraceptinės tabletės? Šia tema vyrai dažniau pasisako už pastarąjį saugojimosi būdą, o moterys už vyrų atsakomybę – prezervatyvus. Tiek vienas, tiek kitas saugojimosi būdas turi savo teigiamas ir neigiamas puses, o prieš pasirenkant, patartina visa tai žinoti.

Tabletė lygu geresnis malonumas?

Daugelis vyrų teigia, kad pagrindinė priežastis, skatinanti vartoti kontraceptikus – geresnis malonumas. Nes lytinio akto metu nereikia nieko dėvėti, taigi pasiekiamas artimesnis kontaktas. Be to, jei moteris geria tabletes, ji gali būti pasiruošusi seksui visada, nereikia jaudintis, ar ko nepamiršai, ar turi su savimi. Taip pat šis būdas padeda geriau atsipalaiduoti, nereikia jaudintis, kad kažkas nepavyks, prezervatyvas nusmuks ar suplyš.

Visgi, kontraceptinės tabletės neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų, skirtingai nei prezervatyvai. Be to, tai kontraceptinis būdas, kartais turintis rimtų pasekmių. Gydytojai teigia, kad būtent šių hormoninių tablečių ilgas nuolatinis vartojimas gali sukelti laikiną nevaisingumą, taip pat tai gali tapti ir apsigimimų priežastimi. Ne paslaptis, kad merginos, pradėjusios gerti kontraceptikus, dažnai patiria įvairių fizinių negalavimų: odos problemų, svorio padidėjimą. Specialistai taip pat pabrėžia, jog kontraceptikų vartojimas rūkančioms merginoms padidina insulto tikimybę.

Prezervatyvai jau atgyvenę?

Teigiama, kad prezervatyvai, kol kas geriausia išrasta apsisaugojimo priemonė. Ji ne tik patikimai apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Be to, yra tikrai nebrangi ir lengvai visiems prieinama priemonė. Yra moterų, kurios teigia, jog saugus seksas – tai vyrų reikalas. Juk prezervatyvai nežaloja organizmo, be to yra patogūs ir kompaktiški. Ar su tuo sutiktų ir dauguma vyrų? Visgi, prezervatyvai kol kas tikrai yra pagrindinė apsisaugojimo priemonė lytinio akto metu, tačiau net ir ji turi savo minusų. Pagrindinis iš jų – norint užsidėti prezervatyvą, dažniausiai tenka sutrukdyti lytinio akto preliudiją ar net patį aktą. Be to, prezervatyvą reikia nusiimti iškart po sekso. Kita priežastis, kodėl ši priemonė gali atrodyti ne tokia patikima – galimi plyšimai ir nusmukimai, kurie atneša daug nerimo ir gali pasibaigti nepageidaujamu nėštumu.

Kas geriau: prezervatyvai ar kontraceptinės tabletės? Vieni specialistai palaiko vieną pusę, kiti kitą. Tačiau visi vieningai teigia, jog svarbiausia pasirinkti bent vieną apsisaugojimo priemonę, norint išvengti nėštumo.