Technologijos Verslas

Patarimai naujakuriams: lauko šviestuvų funkcionalumo ir „grožio” suderinimas

Jei būtume gimę krikščioniškos eros pradžioje, tektų pasitenkinti fakelais, kurie apšviestų sodą, o dabar yra ne tik daug įvairių šviestuvų, bet yra galimybė juos surinkti ir suderinti į vieną bendrą sistemą, kad apšviesta teritorija būtų ne tik funkcionali, bet ir jauki.

 Apšvietimo sistemų privalumai:

• Apšviesti visas reikalingas sodo vietas, nepaliekant tamsių užkampių;

• Nustatyti šviestuvo veikimo algoritmą. Kai kurie, pavyzdžiui, žibintų stulpai prie tako, turi apšviesti teritoriją visą naktį, kai kurie turi būti karts nuo karto įjungiami tam tikru ritmu arba judesio jutiklio signalu.

• Venkite per didelio apšvietimo. Šviesos perteklius neigiamai veikia estetinį sodo suvokimą ir sukelia nereikalingas energijos sąnaudas.

• Įjunkite ir išjunkite šviestuvus iš kelių patogių taškų, kur sumontuoti jungikliai, kitaip tariant pritaikykite automatinį valdymą.

Šviestuvo ir lempos pasirinkimas yra kiekvieno asmeninis reikalas, tai priklauso nuo to, kokį efektą norite išgauti savo erdvėje. Bet kokio tipo šviestuvų dizainas gali būti labai skirtingas. Taigi, antžeminės lempos gali būti pagamintos iš senovinių žibintų, chromuotų stulpų pavidalu, įvairios skulptūros, gali būti klasikinės ar originalios formos prožektoriai. Todėl šiandien tikrai, ne problema išsirinkti šviestuvus prie bet kokio sodo dizaino stiliaus.

Yra tiek daug lempų, kad galite supainioti, jei nežinote, kaip jas suskirstyti į grupes. Jos skiriasi šviesos šaltiniu – LED, halogeniniu, saulės energija maitinamu sodo apšvietimu, taip pat ir tvirtinimo būdu – įžeminamas, įleidžiamas, pakabinamas.

Jei projektuodami teisingai išdėstysite šviesius akcentus, privatus namas ar bet kuris kitas pastatas naktį atrodys prestižiškai ir įdomiai. Vakarų architektai apšvietimą nuo seno naudoja kaip meno įrankį, kuriuo kuria įvaizdį, siekdami pritraukti klientus. Rinkdamiesi savo teritorijos apšvietimą reikėtų atsižvelgti į pastatų architektūrą ir kraštovaizdžio ypatybes, kad šviesų pagalbą išgautumėte tarpusavyje derantį efektą.

Leave a Reply