Paslaugos Verslas

Kurioje sklypo vietoje geriausia statyti malkinę?

Nuosavų namų šeimininkai, šildymui naudojantys kietojo kuro katilus ir jus kūrenantys malkomis turi būtinai pasirūpinti tinkama malkinę. Jis reikalinga ne vien tam, kad galima būtų pasirūpinti didesniu kuro kiekiu ir tinkamai pasiruošti šaltajam metų laikui ir šildymo sezonui. Ne ką mažiau svarbu yra pasirūpinti tinkamu malkų paruošimui keliems sezonams į priekį. Tam kad medis degant suteiktų kuo daugiau šilumos, reikia kad jis būtų tinkamai išdžiovintas. Tai yra įmanoma padaryti tik tuomet, kai malkos 1-2 metus išbūna geria paruoštoje malkinėje ir būtų apsaugotos nuo išorinės drėgmės, taip pasiekiant optimalų išdžiovimo lygį.

Tačiau vien geros malkinės gali nepakakti, ne ką mažiau svarbu ir tinkamai pasirinkti jai vietą sklype. Kuo didesnis namas, kurį reikia šildyti, tuo daugiau kuro reikia, komfortiškoms sąlygoms sukurti žiemą. Tai reiškia, kad ir malkinės dydis automatiškai priklauso nuo šių veiksnių ir neretai gali siekti iki 10 kvadratinių metrų plotą. Ir jei tokia malkinė būtų statoma, tinkamai neparinkus vietą, tai ji galėtų sukelti daugiau nepatogumų nei suteikti naudos. Du svarbūs veiksniai renkantis vietą savo malkų paruošimo ir sandėliavimo patalpoms yra šviesa ir vėjas. Pirmas, nors ir neturi tiesioginės įtakos, tačiau leidžia visai maklinės konstrukcijai įšilti saulėtomis dienomis, taip sušildant viduje esantį orą ir žinoma pačias malkas. Antrojo pagalba patalpose vyksta oro cirkuliacija ir malkos gerokai greičiau pasiekia reikiamą kondiciją. Tad renkantis optimalią vietą malkinei, svarbu, kad ji nebūtų pavėsyje ir jos neuždengtų aukšta nepraleidžianti oro tvora ar kiti statiniai.

Taip pat atkreipkite dėmesį ir į tai, kad pati malkinė netaptų kliūtimi orui ir saulei patekti į sklypą. Tai ypač aktualu, jei šalia jos planuojate auginti gėles ar kitokius augalus, kuriems yra būtini aukščiau įvardinti veiksniai. 

Leave a Reply