Verslas

Kokios priemonės talpinamos į mokyklines kuprines?

Mokyklinės kuprinės būtinos kiekvienam moksleiviui. Jos būna įvairių dydžių, formų, spalvų. Vis tik nereikėtų pasimesti dėl šių priemonių įvairovės. Joms keliasi specialūs reikalavimai, pavyzdžiui, pradinių klasių mokinio kuprinės svoris negali būti didesnis nei 700 g, vyresnių klasių vaikų – ne didesnis nei 1 kg.

Kokie daiktai nešiojami kuprinėse?

Kuprinėse, be abejo, nešiojamos priemonės, reikalingos mokykloje. Vis tik mažesni vaikai dar nėra įgudę susikrauti savo reikmenis, todėl tėveliai turėtų padėti. Pirmiausia, atkreipkite dėmesį, ar kuprinėje nėra nereikalingų daiktų, kurie užima vietą ir padidina svorį, pavyzdžiui, įvairūs žaislai, akmenukai. Taip pat stebėkite, kad vaikas kiekvieną dieną peržiūrėtų mokyklinės kuprinės turinį ir pasiliktų tik kitai dienai reikalingas priemones. Dažnai mokiniai tingi išsiimti sąsiuvinius, vadovėlius, kurie nėra būtini sekančiai dienai, taip padidindami nugarai tenkantį svorį. Rekomenduojama, kad kuprinės turinio svoris neviršytų 10 % vaiko kūno masės.

Mokyklinėse kuprinėse talpinami vadovėliai ir sąsiuviniai. Dažna vaikų daroma klaida, kad sąsiuvinis įdedamas į knygą, todėl ši greičiau susinešioja, pradeda plyšti. Kuprinėje būna bent du dideli skyriai, vienas jų skirtas vadovėliams, kitas sąsiuviniams. Pamokykite mažuosius storesnes knygas dėti arčiau nugaros tam, kad atrama taptų dar tvirtesnė.

Trečias svarbus daiktas kuprinėje yra penalas. Atkreipkite dėmesį ar mokinio pieštukai ir rašikliai nesimėto vienoje iš kišenių. Jeigu šie daiktai nėra penale, jie paskui sunkiai randami, be to, gali sutepti kuprinę, ją išpaišyti. Kai kurioms pamokoms vietą turi atrasti piešimo popierius, plastilinas. Nepamirškite ir apie maistą. Pirkite tokią kuprinę, kurioje bus vietos maisto dėžutei, gėrimui įsidėti.

Mokyklinės kuprinės nekenkiančios vaiko sveikatai

Šios priemonės neturėtų iškreipti vaiko laikysenos, todėl joms būtina tvirta nugarėlės atrama, atitinkamo pločio diržai, kurių ilgis sureguliuotas taip, kad kuprinė nebūtų žemiau juosmens ar aukščiau pečių juostos. Taip pat jose privalo būti bent keli skyriai, skirti tvarkingai susidėti daiktus.

Jeigu norite įsigyti stilingas ir visus reikalavimus atitinkančias mokyklines kuprines vaikams, užsukite į „Eurobiuras“ parduotuves didžiuosiuose Lietuvos miestuose arba apsipirkite internetu eurobiuras.lt.

Leave a Reply