Technologijos

Kaip veikia oras – vanduo šildymo sistema?

Lietuvoje patalpų ir vandens šildymui skirta oras vanduo sistema jau nebe naujiena. Vis plačiau šis ekonomiškas šildymo būdas naudojamas ne tik nuosavuose namuose, bet ir daugiabučiuose, mat šilumos siurbliai gali būti įrengiami esant grindiniam ir radiatorių šildymui. Na, o tiems, kam neteko girdėti kaip ši sistema veikia, pravers mūsų informacija.

Reikalingi prietaisai

Tam, kad oras vanduo sistema veiktų, reikalingas oras – vanduo šilumos siurblys. Šis prietaisas sudarytas iš dviejų dalių: išorinio ir vidinio bloko. Išorinis blokas montuojamas lauke prie namo. Jo paskirtis yra iš aplinkos siurbti orą, iš kurio garintuve sugeriama šiluma. Šis oras perduodamas į kondensatorių, kurio pagalba šildomos patalpos ir vanduo. Poreikiui esant oras vanduo sistema gali būti naudojama kartu su integruotu boileriu, iš kurio buitinėms reikmėms naudojamas vanduo.

Montavimas

Šilumos siurblius oras – vanduo dažniausiai montuoja įmonės, iš kurio perkamas prietaisas, specialistai. Savininkui savo ruožtu tereikia pasirūpinti tinkama  vieta išoriniam šilumos blokui. Jis turi būti statomas ant lygaus pagrindo, o virš prietaiso rekomenduojama, kad būtų stogelis. Taip šilumos siurblio blokas bus apsaugotas nuo drėgmės. Montavimo metu oras vanduo sistema prijungiama prie grindinio šildymo bei vandentiekio. Taip pat reikia pasirūpinti, kad iš šilumos siurblio būtų nutekinamas kondensatas. Paprastai tam tereikia tinkamai nuleisti kondensato vamzdelį.

Papildomos galimybės

Šildymo siurbliai oras – vanduo yra suderinami su saulės elektrinėmis. Tokiu būdu oras vanduo sistema tampa dar ekonomiškesnė – šilumos boileris  naudoja nemokamą iš saulės generuojamą elektros energiją.

Reguliavimas

Didžiausias dėmesys kalbant apie šilumos siurblio naudojimą skiriamas temperatūros reguliavimui. Tai lengvai atliekama valdymo skydelyje. Taip pat galima nustatyti skirtingas temperatūras skirtingoms patalpoms bei pasyvųjį režimą, kuris palaiko minimalią patalpų temperatūrą. Kai kurie šiuolaikiški šilumos siurblių modeliai turi nuotolinio valdymo funkciją, kai nustatymus galima atlikti išmaniuoju telefonu, kuris susietas su namų oras vanduo sistema.

Nepamirškite, kad kaip ir kitus prietaisus, šilumos siurblius taip pat reikia prižiūrėti. Tam rekomenduojama bent kartą per metus pasinaudoti specialistų paslaugomis, kurie nustatys prietaiso darbo efektyvumą ir galimus trikdžius.

Leave a Reply