Laisvalaikis

Flomasteriai ir jų įvairovė

Kanceliarinių prekių gausoje bene labiausiai išsiskiria flomasteriai. Ir ne tik savo spalvomis, bet ir gausa bei rūšių įvairove. Trumpai aptarkime, kokie jie būna, kada ir kokius verta turėti bei naudoti.

Flomasteriai mokyklinukams

Flomasteriai yra mokyklai būtinų kanceliarinių prekių sąraše. Deja, nenurodyta nei kokie jie turi būti, nei kiek spalvų reikalinga, tad tėveliams gali būti painu išsirinkti. Iš tikrųjų visiškai pakanka standartinio 12 spalvų komplekto, tačiau vaikas tikrai džiaugsis, jei nupirksite jam 24 spalvas.

Rinkitės plonesnius ar vidutinio storumo flomasterius. Taip pat praktiški yra dvipusiai, turintys ir ploną šerdelę kontūravimui, ir storą spalvinimui. Itin stori flomasteriai gali atrodyti patraukliai, tačiau piešti vaikui su jais bus sudėtinga – jie skirti spalvinimui ir plakatams.

Spalvoti žymekliai

Žymekliai dažnai perkami biurui ir naudojami redaguojant dokumentus. Taip pat juos mėgsta ir studentai, pasižymintys svarbias vietas konspektuose. Iš tikrųjų žymekliai yra paprasti flomasteriai, tačiau jie išsiskiria itin ryškiomis spalvomis ir kirsta šerdimi, kuri leidžia patogiai braukiant nuspalvinti eilutę vienu judesiu. Rinkoje galima rasti ir žymeklių tipo flomasterių – jie patiks vaikams, kurie mėgsta dailyraštį ar komiksų tipo piešinius.

Flomasteriai – antspaudai

Tai stori flomasteriai, kurių šerdis yra tam tikros formos ir turi specialius išraižymus. Jie veikia štampo principu, tačiau nereikia naudoti jokio papildomo rašalo. Tokius flomasterius naudoti itin smagu, jie parduodami ir rinkiniais, ir po vieną. Skirtingos spalvos ir formos leidžia sukurti smagias kompozicijas, taip maži vaikai, kurie dar nemoka gerai valdyti rankos, gali sukurti atvirutes, piešinius ir kitus darbelius.

Teminiai flomasterių rinkiniai

Galima rasti ir specialių rinkinių, kuriuos sudaro, pavyzdžiui, pastelinių ar neoninių spalvų flomasteriai, skysti blizgučiai, purškiami flomasteriai ir kt. Jie nėra patys reikalingiausi, tačiau tokios rašymo priemonės padeda vaikams atskleisti savo kūrybingumą.

Be to, tokie flomasteriai dažnai praverčia ir suaugusiems: turėti keletą spalvų pasižymėti svarbias vietas dokumentuose ar pabrėžti informaciją darbo knygoje visada smagu. Kam rinktis tradicinius žymeklius, jei flomasteriai yra daug įdomesni ir įvairesni?

Leave a Reply