Verslas Technologijos

Pasiruošimas keliauti elektromobiliais Europoje

Kelionės automobiliais turi savo žavesio. Platus kelias, vaizdingas maršrutas, kolonėlėse skambanti muzika – kas gali būti geriau? Tuo labiau, jog Europa turi tikrai nuostabių kelių ir vaizdingų maršrutų, kurie atveria prieš akis nuostabius gamtos stebuklus, architektūrą ir kultūrą.

Tačiau kad ir kur keliautume, svarbiausia patogumas. Iškastiniu kuru varomi automobiliai vis dažniau keičiami į elektromobilius, žvalgomasi naujų maršrutų. Kadangi vis daugiau vairuotojų persėda prie elektromobilių vairo, svarbiu kelionės planavimo elementu tampa įkrovimo stotelės. Taigi, daugiau dėmesio sulaukia keliai, kuriuose yra daugiau įkrovimo stotelių ir vairuotojams nereikia stresuoti, jog automobilio akumuliatorius išsikraus pusiaukelėje.

Taigi, jei ir jūs jau vairuojate elektromobilį bei planuojate atostogų metu pakeliauti, dalinamės keliais praktiškais patarimais, kaip susiplanuoti gerą kelionę, nestresuojant dėl jūsų EV nuvažiuojamo atstumo.

Įkrovimo stotelės

Kadangi jūsų kelionė priklauso nuo to kiek ir kur yra įkrovimo stotelių, pirma užduotis yra žinoti kur yra įkrovimo stotelės. Planuokite kelionę taip, jog dėl įkrovimo stotelės jums netektų nusukti į šoną, o iš vieno taško iki kito pakaktų įkrauto elektromobilio baterijos.

Geriausia planuotis su specialiomis mobiliosiomis programėlėmis bei tinklalapiais. Naudingi šaltiniai:

  • Google Maps
  • EV Charging Map
  • ChargeMap
  • Going Electric
  • CHAdeMO-map
  • Fastned
  • LEMnet
  • MOOVILITY

Susipažinkite su įkrovimo sistemomis skirtingose šalyse

Įkrovimo stotelės, jungtys ir įkrovimo laidai gali skirtis priklausomai nuo šalies. Tad jei planuojate keliauti per kelias skirtingas šalis, pasidomėkite kaip veikia įkrovimo stotelių tinklai ir kokie jų skirtumai.

Verta pasidomėti ir užsiregistruoti įkrovimo stotelių tinkluose, kai kuriuose gali net tekti užsisakyti kortelę. Registruotiems nariams gali būti siūlomos mažesnės kainos ar kiti privalumai. Todėl skirkite laiko registracijai ir planavimui.

Susipažinkite su šalies taisyklėmis

Įkrovimo stotelės yra ne vienintelis jūsų tikslas keliaujant. Dar yra ir kiti niuansai, kuriuos verta žinoti. Vienose šalyse elektromobiliams gali būti siūlomas nemokamas parkavimas ar galimybė važiuoti specialiomis eismo juostomis, kitokie kelių mokesčiai ir pan. Pasidomėjus iš anksto kelionės planavimas gali būti lengvesnis.

Rinkitės nakvynę ten, kur galima įkrauti elektromobilį

Nakvynė ten, kur galima įkrauti elektromobilį yra pats geriausias pasirinkimas keliaujant. Jūsų transporto priemonė įkraunama kol miegate, o ryte vėl galite tęsti kelionę ten, kur ir suplanavote.

Vaizdingas maršrutas ar greitkelis

Vaizdingi maršrutai dažnai būna nuošalesni ir juose kaip taisyklė yra mažiau prieinamų įkrovimo stotelių. Tad jei nesate tikri, jog tikrai užteks įkrauto akumuliatoriaus pervažiuoti pasirinktą kelią, geriau nerizikuoti ir rinktis greitkelį.Nėra nieko blogiau, kaip su išsikrovusiu akumuliatoriumi atsidurti viduryje nacionalinio parko.

Leave a Reply