Paslaugos Technologijos

Filtrų sistema šilumos siurbliuose – kokia jos paskirtis?

Tie kas namie turi įsirengę šilumos siurblio pagrindu veikiančią šildymo sistemą ir kam teko susidurti su kokiais nors trikdžiais, žino, jog vienas pirmiausių dalykų kuriuos tikrina meistrai arba rekomenduoja patikrinti specialistai – oro filtrai. Būtent jų užsikimšimas gali sukelti gan didelį skaičių įvairių mažesnių ir didesnių problemų.

Nors šilumos siurblių oras-oras sistema yra ganėtinai paprasta ir patikima, tačiau jos veikiamas yra pagrįstas didelio oro kiekio perpumpavimu į ir iš patalpų, siekiant jas atšaldyti arba sušildyti. Filtravimų sistemos paskirtis yra užtikrinti, kad oras, patenkantis iš lauko į gyvenamąsias patalpas būtų kuo švaresnis, taip apsaugant gyventojus nuo galimų sveikatos problemų, kurias gali sukelti ore esančios dulkės, kietosios dalelės ir mikrobai. Taigi filtrai turi labai svarbų vaidmenį, užtikrinant sveikesnes ir kokybiškesnes gyvenimo sąlygas namuose. Žinoma ne visi filtrai veikia vienodai ir čia jau patys šeimininkai renkasi ar jiems reikia efektyvesnių priemonių šalinant nešvarumus iš oro ar pakaks minimalių. Suprantama, kad čia ne paskutinis vaidmuo priklauso vietovei, kurioje stovi namas. Didesnių miestų gyventojai, pas kuriuos už lango pastoviai girdisi pravažiuojančių automobilių ir dirbančios technikos garsai, o pro langą matosi iš gamyklų vamzdžių besiveržiantys dūmai ir garai neabejotinai turėtų rinktis kuo didesnį filtravimo lygį užtikrinančias priemones. Tuo tarpu užmiestyje ar kaimuose gyvenantys žmonės, nesusiduriantys su urbanizacijos ženklais ir galintys mėgautis gerokai švaresniu oru, neprivalo investuoti daug į kokybiškesnius filtrus.

Tačiau ne vien sveikata priklauso nuo pasirinktų filtrų ir jų atliekamos funkcijos. Jiems užsikimšus, sutrinka tinkamas oro padavimas į patalpas ir siurblys stengdamasis tai kompensuoti veikia aukštesnėmis apsukomis ir ilgesnį laiką. Tai neabejotinai turi įtakos jo tarnavimo laikui ir įvairių dalių susidėvėjimui. Tad yra ypač svarbu stebėti savo siurblio filtravimo sistemą.    

Leave a Reply