Laisvalaikis

Čempionų lyga – aukščiausio lygio futbolas ir didelis turnyro populiarumas

Koks Europos futbolo turnyras yra vadinamas pačiu prestižiškiausiu? Jei esate tikrų tikriausias futbolo sporto šakos entuziastas ir futbolas yra būtent tai, be ko negalėtumėte įsivaizduoti savo gyvenimo, neabejotinai žinote, kad tai yra UEFA Čempionų lyga! Ir tiesą sakant, net jei nesate dideli futbolo mėgėjai, greičiausiai ne vieną kartą esate stebėję Čempionų lygos futbolo rungtynes, kadangi tai yra aukščiausio lygio futbolas, kuris tiesiog nepalieka abejingų.

Šis turnyras yra organizuojamas jau daugiau nei pusę šimto metų – pradėtas dar 1955 m. Tačiau tuo metu turnyras turėjo kitą pavadinimą ir buvo vadinamas Čempionų taure. Daugkartiniai Čempionų lygos nugalėtojai yra Real Madrid komanda, AC Milan, Liverpool, Bayern Munchen, FC Barcelona ir Ajax futbolo komandos. Tačiau Real Madrid iki šiol yra iškovojusi daugiausiai pergalių, nes jų sąskaitoje puikuojasi net 13 laimėjimų! Šis pergalių skaičius yra labai įspūdingas, nepamirštant, kad UEFA Čempionų lygoje tarpusavyje rungiasi pačios pajėgiausios Europos futbolo komandos, kurios savo sudėtyje turi tikrų tikriausias pasaulinio lygio futbolo žvaigždes.

Žinoma, kadangi šis turnyras yra pats prestižiškiausias visoje Europoje, Čempionų lygos žiūrimumas kasmet muša visus rekordus. Paprastai turnyras per sezoną pritraukia per 3,7 mlrd. žiūrovų, o vien finalo rungtynės sulaukia daugiau nei 350 mln. žiūrovų visame pasaulyje. Be to, reikšmingai suaktyvėja ir sporto lažybos, futbolo atributikos pardavimai, parduodamų rungtynių bilietų skaičius ir kt. Trumpiau tariant, Europa ir visas likęs pasaulis su nekantrumu ir didžiuliu jauduliu kasmet stebi kiekvienas UEFA Čempionų lygos rungtynes, sirgdami už savo mėgstamiausias futbolo komandas.

Tuo tarpu kalbant apie jau minėtas Čempionų lygos pergales, būtų galima kalbėti ir apie laimėjimus pagal skirtingas Europos šalis. Jau minėta Real Madrid komanda turnyrą yra laimėjusi 13 kartų, tačiau jei žvelgtume į visus Ispanijos futbolo klubus – turnyrą jie yra laimėję net 18 kartų. Tuo tarpu Liverpool komanda UEFA Čempionų lygą yra laimėjusi 6 kartus, o visų turnyre dalyvavusių Anglijos komandų laimėjimai sudaro 12 – lygiai taip pat, kaip ir Italijos futbolo komandų.

Leave a Reply