Paslaugos

Šilko ir vilnos audinio kiliminės dangos valymas

Teisingai parinkti kilimai namuose, biuruose, viešbučiuose tampa puikia interjero detale, o taip pat gali būti prabangos ženklu, ypač pagaminti iš šilko ar natūralios vilnos. Tačiau reikia žinoti, kaip tinkamai atliekamas tokios kiliminės dangos valymas tam, kad ši tarnautų kuo ilgiau.

Šilkinių kilimų priežiūra

Šilkinius kilimus valykite švelniai, nespauskite dulkių siurblio, valykite paviršiumi, nesiurbkite kilimo kutų. Jeigu nulašėjo kavos, vyno ar kito skysčio lašas, paimkite baltą sugeriamą popierių ir sugerkite juo skysčio likučius, paskui nusausinkite.

Šilko kiliminės dangos valymas negali būti atliekamas su natūralia ar sintetine rūgštimi, drėgnuoju būdu, su muilo tirpalu. Šiems kilimams tinka tik sausasis valymas, todėl pastebėję, jog negalite įveikti atsiradusių dėmių, nemalonaus kvapo, nusidėvėjimo požymių kreipkitės į valymo paslaugas teikiančią įmonę, kurios specialistai, naudodami naujausias technologijas, pašalins visus šiuos šilkinio kilimo nešvarumus.

Norėdami išvengti greitai atsirandančių nešvarumų, tausokite šiuos brangius kilimus ir tieskite svečių kambariuose ar ten, kur nevaikšto maži vaikai bei naminiai gyvūnėliai.

Vilnos audinio kiliminės dangos valymas

Vilnos audinio kilimai turi daug privalumų, jie šilti, ilgaamžiai, švelnūs prisiliesti, nepraleidžiantys garso bei mažiau besitepantys. Tokie kilimai nesugeria drėgmės ir purvo, todėl kasdieniniai priežiūrai užtenka nusiurbti dulkių siurbliu.

Jeigu netyčia kažką išpylėte, vietą nusausinkite audiniu ar rankšluosčiu švelniai tapšnodami. Taip pat galite sudrėkinti skudurėlį ir pabandyti išplauti dėmėtą vietą. Vilnos audinio kiliminės dangos valymas gali būti atliekamas naudojant šiltą ir šaltą vandenį, acto ir vandens mišinį, cheminio valymo skystį, acetoną, druską ir kt.

Šie kilimai kaip ir šilkiniai blunka nuo saulės, todėl kai saulės aktyvi reikėtų uždengti užuolaidas, nuleisti žaliuzes.

Galvojant, kokį kilimą pasirinkti, idealus variantas būtų maišytos sudėties, su šilku ir vilna. Tokios kiliminės dangos valymas paprastesnis, greičiau pavyksta pašalinti dėmes, purvą nereikia kilimo taip saugoti ir pergyventi, kai jis susitepa.

Taigi, puoškite savo namus išskirtiniais, prabangiais kilimais, nebijokite, jog jie susiteps, nes „EVP Projektai“ kiliminės dangos valymo specialistai visada jums padės išvalyti dėmes ir kitus nešvarumus.