Laisvalaikis

Poilsis su vaikais – geriausi kurortai ir ežerai Lietuvoje

poilsis su vaikais
Photo by Oleksandr Pidvalnyi on Pexels.com

Šylant orams norisi pabėgti nuo rutinos bei miesto šurmulio ir tiesiog pailsėti kartu su visa šeima. Vieni renkasi egzotiškas užsienio šalis, kiti nusprendžia likti Lietuvoje. Ir tai yra išties geras sprendimas, kadangi Lietuvoje mes turime nuostabių vietų atostogų praleidimui. Mūsų kraštas puikiai žinomas dėl nuostabios gamtos, Baltijos jūros, ežerų ir miškų. Sunku išsirinkti kur atostogauti šią vasarą? Padėsime nuspręsti.

Kurį Lietuvos kurortą rinktis poilsiui su vaikais?

Vienas iš populiariųjų Lietuvos kurortų, draugiškų šeimoms su vaikais yra Birštonas. Kurortas nuo seno yra puikiai žinomas kaip ramybės ir sveikatingumo taškas. Jame rasite daugybę sanatorijų ir kitų sveikatinimo įstaigų, kuriose galėsite pastiprinti sveikatą ir pasimėgauti vandens pramogomis. O gamtos mylėtojai galės pasimėgauti grynu oru, pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiais, kadangi Birštone esančiuose miškuose nutiesta ne viena trasa, pritaikyta šioms pramogoms.

Norintiems pasimėgauti Jūros ošimu ir kvapą gniaužiančiais saulėlydžiais, puikiai tiks Šventoji. Jau nuo seno Šventoji garsėja, kaip saugus ramybės uostas. Kurortas pritaikytas tiek norintiems praleisti ramias atostogas leidžiant laiką paplūdimyje, tiek mėgstantiems įvairias pramogas, restoranus, koncertus ir karuseles, kurios yra įsikūrusios Šventosios centre. Tad surasti kompromisą, kad visi būtų patenkinti nebus sunku.

Druskininkai taip pat yra vienas iš tų kurortų, į kurį keliauja šeimos su vaikais ištisus metus. Tai puikus sveikatingumo procedūrų bei gero laisvalaikio duetas. Jame rasite pramogų tiek mažiems, tiek dideliems. Viena populiariausių vietų, tai vandens parkas, į kurį galima atvykti net su mažiausiais šeimos nariais. Taip pat rasite ir daug sanatorijų, spa ir daug gryno oro. Įspūdinga, kad net 50 kilometrų spinduliu Druskininkus supa vien tik miškai.

Geriausi Lietuvos ežerai šios vasaros poilsiui

Norintiems pabėgti nuošaliau ir toliau nuo populiarių kurortų, galima išbandyti poilsį prie ežerų, pavyzdžiui, prie Platelių ežero. Jis išsiskiria savo vingiuotais krantais ir yra bene didžiausias ir giliausias ežeras visoje Žemaitijoje, giliausia vieta siekia net 50 metrų. Jis patiks tiek žvejams, tiek baidarių entuziastams.

Dar vienas įspūdingas ežeras, šalia kurio galima kokybiškai pailsėti su vaikais, yra Gėlos ežeras, įsikūręs Nemenčinės miške. Jis garsėja tuo, kad yra itin švarus, tad galės maudytis net jautriausią odą turintys šeimos nariai.

Žalieji ežerai esantys Verkių regioniniame parke, yra viena iš įspūdingiausių vietų poilsiauti Lietuvoje. Žaliųjų ežerų grupę iš viso sudaro net 6 ežerai. Tad jei nusibos vienas, galėsite vykti prie kito, kuris yra visai gretimai. Klausimas kyla kodėl pavadinimas „Žalieji ežerai”? Taip yra, kadangi juose esantis vanduo pasižymi itin ryškia žalia spalva ir atrodo įspūdingai.

Leave a Reply