Laisvalaikis Verslas

Planuojate kelionę kemperiu? Štai keli praktiški patarimai

Visi mėgsta keliauti, ypač po pandemijos visi tarsi ištroškę poilsio, kelionių ir naujų kraštų pažinimo. Savarankiškos kelionės tapo siekiamybe, o kemperių nuoma atvėrė naujas galimybes keliauti. Jei keliaujate kemperiais pirmą kartą, dalinamės keliais praktiškais patarimais kaip pasiruošti kelionei ir kaip išvengti nemalonumų.

Išbandykite sistemą prieš išvykdami į kelią

Kemperių nuoma užtikrina, jog kemperiai bus geros būklės, tačiau jūs turite žinoti kaip veikia sistemos, ką daryti tam tikrais atvejais, jog jie tikrai veiktų ir kelionės metu. Išbandykite kaip veikia kemperis ar yra visi reikalingi elektros adapteriai, ypač jei vykstate į kitas šalis su kitais elektros jungtukų standartais.

Kemperiuose yra daug daugiau funkcijų nei tik susijusių su vairavimu, todėl pasidomėkite kaip viskas veikia dar prieš išvažiuojant.

Išmatuokite kemperio aukštį

Jei įprastai važinėjate lengvuoju automobiliu, paprastai nekyla klausimų apie tai ar pralįsite po tiltu, net jei ant jo uždėtas įspėjimas, kad tai žemas tiltas. Važiuojant kemperiu jus nuolat kankins baimė, jog „o kas jeigu nepralįs?“. Todėl siekiant nugalėti šią baimę geriau išsimatuoti kemperio aukštį ir tiksliai žinoti skaičius, o kiekvieną kart lendant po tiltu ar į vizualiai neaukštą požeminę aikštelę, žinosite ar nepastriksite vidury angos.

Pastatykite kemperį lygiai ir tik tada pildykite vandens baką

Kiekvienas litras yra svarbus kelionėje, todėl prieš pildant vandens baką pirmiausia pastatykite kemperį lygiai. Pakrypęs kemperis neleis pripildyti kemperio iki viršaus ir taip prarasite kelis ar keliolika litrų vandens. O ir taip, lygiai pastatytas kemperis svarbus ir dėl kitų dalykų, todėl ilgesniam parkavimui, visada žvalgykitės lygios vietos ir išmokite naudotis kemperio balansavimo priemonėmis.

Atsikratykite balasto prieš išvykdami į kelionę

Kuomet įsikuriate kemperių aikštelėje ar ilgesniam laikui apsistojate vienoje vietoje, prasideda ne kelionė, o viešnagė. Apsiperkate, prisipildote vandens rezervuarą, naudojatės kitomis priemonėmis, kaupiasi šiukšlės. Todėl prieš išvykdami į kelionę, visada sumažinkite kemperio svorį. Išmeskite šiukšles, nebepildykite vandens bako, išpilkite nuotekas, nebeapsipirkinėkite paskutinėmis dienomis ir taip sumažinkite maisto kiekį. Mažesnis kemperio svoris reiškia didesnį manevringumą bei mažesnes kuro sąnaudas.

Naudokite saulės baterijas

Keliaujant teks apsistoti ir tokiose vietose, kur negalėsite prisijungti prie elektros. Tai reikš, jog negalėsite naudotis elektros prietaisais, pavyzdžiui, virduliu, kaitlente, įkrauti mobiliųjų telefonų ar kompiuterių. Todėl alternatyvaus elektros šaltinio turėjimas visada naudingas. Saulės energijos panelis ant stogo ar kitas panašus įrenginys teiks nemokamą elektros energiją bei leis būti šiek tiek mažiau priklausomiems nuo specializuotų aikštelių.

Leave a Reply