Technologijos Verslas

Naujieji BMW elektromobiliai

Šiandieną politikai ir aplinkosaugininkai susirūpinę dėl automobilių keliamos taršos. Europos Sąjungoje ir JAV beveik kiekviena šeima turi nuo vieno iki kelių automobilių, išmetančių nuodingas CO2 dujas. Vienas iš būdų pagerinti ekologinę situaciją ir sumažinti aplinkos taršą – tai elektromobiliai. Jie leidžia šeimoms ir toliau mėgautis komfortu važiuojant į darbą ar poilsiauti, tačiau beveik visai neteršia aplinkos.

Naudoti elektromobiliai nėra paklausūs dėl mažo nuvažiuojamo atstumo

Kodėl elektromobiliai vis dar nėra tokie paklausūs? Atsakymas būtų – dėl itin aukštos kainos. Tiesa, šiuo metu Lietuvoje galima įsigyti ne tik naujų, bet ir padėvėtų elektromobilių, tačiau šios investicijos dažnai atsisakoma, nes senesni modeliai, kaip „Nissan Leaf“ ar „Kia Soul“ vienu pakrovimu nuvažiuoja 150-170 km. Jie skirti važinėtis mieste, tačiau ką daryti, kai norima pakeliauti ar aplankyti kitame Lietuvos kampe gyvenančius tėvus? Reikėtų susitaikyti su žymiai ilgesne kelione ar tiesiog turėti antrą automobilį, kas dažnam gyventojui yra pernelyg didelė prabanga.

Nauji elektromobiliai žymiai pažangesni

Šiuo metu elektromobiliai yra ženkliai patobulėję, kai kurie modeliai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti daugiau nei 600 kilometrų. Gyvenant Lietuvoje tai reiškia, kad vienu įkrovimu galima pasiekti kitą šalies kraštą. Važiuojant, pavyzdžiui, naujausiu elektromobiliu BMW IX xDrive 50 vienu įkrovimu galima nuvykti iš Vilniaus į Nidą. Tokio automobilio didžiulis privalumas tai, kad nereikia nerimauti, jog pakeliui nebus įkrovimo stotelės ar stotelė bus užimta, todėl įkrovimas užtruks ilgai, ar, kad automobilis išsikraus spūstyje.

Tiesa, šiuolaikiški ir pajėgūs BMW IX klasės elektromobiliai yra gana brangūs, tačiau kai kurie pardavėjai leidžia juos įsigyti su kreditu. Be to, Lietuvoje galima gauti kompensaciją naujam elektromobiliui, kuri siekia 5000 eurų, o įsigijus naudotą – skiriama 2500 eurų subsidija.

Norintys daugiau sužinoti apie galingus BMW IX klasės elektromobilius, turėtų apsilankyti interneto svetainėje krasta-auto.lt. Čia susipažinsite su visomis šių transporto priemonių charakteristikomis. Jus sužavės puikus automobilių manevringumas, nepriekaištinga išvaizda bei eksterjeras, daugybė elektra valdomų patobulinimų, kurie ilgą kelionę pavers malonia pramoga.

Leave a Reply