Paslaugos Technologijos

Kuo skiriasi šilumos siurbliai oras-oras ir oras-vanduo?

Šilumos siurbliai – tai ko gero moderniausi ir ekologiškiausi įrenginiai, naudojami namų šildymo sistemose. Jie pasižymi daugybe privalumų, kurių neturi daugelis kitų šilumos šaltinių:

  • Universalumas – galimybė naudoti siurblį tiek žiemą tiek ir vasarą, sukuriant komfortiškas gyvenimo sąlygas.
  • Ekologiškumas – jų veikimui nereikia jokio kuro ir šilumos gamybos proceso metu nėra jokių išmetamųjų į aplinką dalelių
  • Platus pasirinkimas – galimybė rinktis iš daugybės modelių, kurie šilumos gavimui naudoja tokias aplinkas kaip oras, vanduo ar žemės gelmės. Ir perduoda jai vienam iš 2 dažniausiai namuose naudojamų šilumnešių: orui arba vandeniui.

Būtent dėl pastarojo veiksnio pas pirkėjus dažniausiai ir atsiranda daugiausiai klausimų. Kur yra pagrindiniai skirtumai tarp oras-oras arba oras-vanduo siurblių? Tai neabejotinai yra vieni populiariausių pasirinkimų iš šios rūšies šilumos įrenginių.

Kaip jau yra aišku iš pavadinimo, siurblio oras-oras veikimas yra grindžiamas šilumos paėmimu iš lauke esančio oro ir jos perdavimu į patalpas tiesiogiai, arba per ortakių sistemą. Šių įrenginių konstrukcija yra ganėtinai paprasta ir iš esmės labai primena įprastą kondicionierių. Jų pasirinkimas apskaičiuojamas, vertinant tokius rodiklius kaip galingumas, šaltnešio cirkuliavimo intensyvumas ir temperatūrų skirtumais tarp lauko ir tikslinės patalpos oro. 

Siurbliai oras-vanduo savo ruožtu yra kiek universalesni ir yra naudojami šilumos perdavimui nuo oro – vandeniui. Tai gali būti karšto vandentiekio sistemą, šildymo sistemos tokios kaip radiatoriai arba šildomos grindys, ir netgi gan didelių talpų, pavyzdžiui baseinų šildymui. Suprantama, kad pasirinkimas bus lengvesnis, jei yra tiksliai žinoma koks tikslas bus keliamas įrangai. Tiek vienas tiek kitas siurblio modelis gali tapti labai efektyviu esamų sistemų papildiniu, kuris leistų naudotis visais šildymo sistemos pranašumais tada, kai įprasto katilo paleidimas būtų netikslingas.    

Leave a Reply