Grožis Mada Pramogos Renginiai

Modelio darbas – ranka pasiekiama svajonė

modeliaiAptemti rūbai, papūstos lūpos, tvarkingi nagai, plaukai sušukuoti salone, kartais per daug makiažo, slepiančio veido nelygumus – tokios yra paauglės, kurioms jau netrukus lemta garsinti Lietuvą prestižiniuose Europos, JAV ir Azijos mados renginiuose, dirbti su geriausiais fotografais ir reklamų kūrėjais. Tas žodis „Netrukus“ atrodo toks trumpas ir trapus, kad jau iš karto galima svajoti apie tai, kur bus leidžiami uždirbti milijonai… Deja, realybė yra kiek kitokia.

Lietuvoje merginos yra gražios, manieringos, turi daugybę talentų. Jos svajoja apie stulbinamą karjerą, po kurios ateis šeima, ir toliau tęsis nuostabus gyvenimas. Paprastai pasirinkus profesionalaus darbuoto kelią viskas vyksta įprastai – mokslai, aukštasis išsilavinimas, darbas, šeima, darbas. Tapus aukštos klasės modeliu, gyvenimas pakeičia savo ritmą. Čia karjera prasideda nuo 14 metų. 18 metų sulaukę modeliai jau paprastai būna pasiekę gana daug, 20-25 metų – karjeros viršūnė. Iki 27 metų modelio karjera tampa brandesnė, rimtesnė. 27-30 metų modeliai jau paprastai užleidžia vietą jaunesnėms kolegėms/konkurentėms. 30 metų modelis jau gali išeiti į pensiją. Tada atsiveria galimybės turėti šeimą, studijuoti, dirbti kitoje srityje. Labai nedaug modelių dirba intensyviai po 30 metų. Tai kitoks darbas, nereikalaujantis ilgų varginančių kelionių, asketiškų gyvenimo sąlygų ir tam tikrų modelių agentūros taisyklių laikymosi.

Ar toks darbas vis dar svajonė? Tada metas veikti!

Pavasariais Lietuvoje didžiosios modelių agentūros organizuoja naujų modelių atrankas. Tai vadinamieji kastingai, kurių metu modelių agentūra atsirenka keletą kandidatų į modelius. Kas tie kastingai, ir kaip jiems pasiruošti, skaitykite Supermodels.lt straipsnyje.

kastingas

Šiais metais vienos modelių agentūros atrankos vyks jau labai greitai – balandžio 27 dieną:

ALYTUS 11:00 Alytaus miesto teatras, Rotušės a. 2

KAUNAS 15:00 „Supermodels” biure, Rotušės a. 26 (3 aukštas)

KĖDAINIAI 11:00 Viešbutis-restoranas „Grėjaus namas”, Didžioji g. 36

KLAIPĖDA 17:30 Coffee Inn, Tiltų g. 2

MAŽEIKIAI 15:00 AJ Šokoladas, Laisvės g. 33

PANEVĖŽYS 12:30 Babilonas I, Savitiškio g. 61 (prie fontano)

ŠIAULIAI 14:30 Coffee Inn, Vilniaus g. 136

TAURAGĖ 11:00 Viešbutis-restoranas „Banga“

TELŠIAI 13:30 Teatro kavinė, Respublikos g. 18

UTENA 16:30 Viešbutis „Liutgaras” Metalo g. 7

VILNIUS 13:30 „Supermodels” ofisas, Pamėnkalnio g. 9/7-4

Praėjote kastingą? Kas toliau? Toliau prasideda sunkus darbas. Modelių agentūra, kuri Jus pasirinko paruošia ne tik visus dokumentus (atminkite, kad į darbą priimamas modelis neturi pilnametystės, ir už jį teisiškai atsakingi tėvai), bet ir pradeda ruošti modelio karjerai. Organizuojami įvairūs kursai, kaip save prižiūrėti, kaip elgtis ant podiumo, kaip bendrauti su fotografais ir t.t. Modelis – tai profesija, kurios neįmanoma išmokti kokioje profesinėje mokykloje, nors iš dalies apie tai pasakojama besimokančioms siūti… Sunkus darbas, varginančios fotosesijos duoda savo rezultatų. Modelių agentūra yra atsakinga už tokių fotosesijų suorganizavimą.

Įdomu tai, kad Supermodels modelių agentūra dar ir skatina naujus modelius mokėdama stipendiją. Taip, modelio stipendija mokama 6 mėnesius kelioms merginoms, kurios labai stengiasi siekti karjeros aukštumų, save prisižiūri ir rimtai žiūri į savo darbą bei karjerą.

Pirmieji keli metai yra gana sudėtingi, nes reikia pabaigti vidurinę mokyklą. Mokslai yra labai svarbu, tačiau reikia mokėti juos suderinti.

Modeliais tampa ne tik išvaizdžios merginos, turinčios stiliaus pojūtį. Labai svarbu savo prisižiūrėti, rūpintis savo išvaizda, profesionaliai bendrauti ir elgtis viešumoje. Kažkuria prasme modelis – viešas asmuo, į kurį nukreiptas visuomenės dėmesys, todėl „apsikiaulinti“ negalima – tai sugriaus karjerą, sudaužys svajones. Jaunam žmogui sunku po nesėkmės atsitiesti, todėl gali prireikti ir specialistų pagalbos. Tokia yra svajonės kaina.

mamaKai kurios merginos labai baiminasi, kad jų neišvežtų, kaip laisvo elgesio moterų ir neparduotų. Šis susirūpinimas yra geras, tačiau, jei dirbama tik su žinomomis ir tarptautinei modelių teisių gynimo organizacijai M.A.M.A priklausančioms agentūroms, baimintis tikrai nėra ko. Tokių agentūrų Lietuvoje yra 9, todėl iš esmės modeliai Lietuvoje saugūs, nors nusikalstamų atvejų yra pasitaikę.

Svajonę turiu paversti sapnus tiesa

Ir mano kelią lydės nauja šviesa.

Svajonę turiu pavirsti širdies daina

Ir kur tu bebūtum, lydėti visada

…dainuoja Ruslanas Kirilkinas dainoje „Svajonę turiu“. Tai labai simboliška daina, į kurios žodžius verta įsiklausyti. Jei visa širdis atiduodama svajonei, tai ji tikrai pildosi. Lietuvos modeliai yra žinomi visame pasaulyje vien dėl savo svajonių, kurios išsipildė ne laimėjus milijoną loterijoje, o sunkiai dirbant ir siekiant savo tikslo.

Leave a Reply