Laisvalaikis Pramogos

Mirštančios vestuvių tradicijos

vestuvių planuotoja Ilgą laiką vedybos spinduliuodavo simbolika ir tradicijų paisymu, kas iš vienadienių šios šventės madų palaipsniui buvo pavirtę į stabilias tendencijas. Visgi, situacija keičiasi – vestuvės pamažu praranda savo simbolinę prasmę, ko pasekoje su liūdnu likimu susiduria ir dalis ligšiolinių šios šventės tendencijų.

Žmonos nešimas per tiltą

Ši vedybų tradicija, vienokiu ar kitokiu formatu gyvuoja jau ne vieną šimtmetį, o pats populiarumo zenitas buvo pasiektas XX a. metu, kuomet toks elgesys vestuvių šventės metu sparčiai paplito visame pasaulyje. Visgi, sparčiai pakilus į populiarumo viršūnę, žmonos nešimas per tiltą yra priverstas ir ganėtinai sparčiai leistis žemyn.

Taip yra dėl jau minėto fakto, jog vestuvės pamažu praranda savo simbolinę prasmę – žmonės į tai vis dažniau žiūri ne kaip į ypatingą savo gyvenimo įvykį, o kaip į paprasčiausią veiksmą, oficialiai įteisinantį partnerystę oficialiai. Būtent dėl to, vis dažniau ne vyrai neša savo žmonas per tiltą, o žmonos laiko savo vyrus padauginus alkoholio vestuvių šventės metu – štai, kuo tampa ši, simboliškai viena šviesiausių šiuo metu egzistuojančių švenčių.

Kaip sakė viena vestuvių planuotoja, per paskutinius trejus darbo metus Lietuvoje ji neturėjo nė vienų jaunųjų, kurie ieškotų tilto su tikslu nešti jaunąją per tiltą. Taigi, šiuo metu galima drąsiai teigti, kad šis veiksmas tapo visiška retenybe Lietuvos vestuvių padangėje.

Romantiškos piršlybos

Romantiškos piršlybos yra tai, be ko vestuvių šventės ne vieną šimtmetį neįsivaizduodavo nei viena mergina. Tai – tarsi vyro drąsos, ryžto bei savo jausmų antrajai pusei įrodymas, abiejų savo gyvenimus susieti norinčių žmonių atmintyje pasiliekantis išties labai ilgam laikui. Būtent dėl to, iki pat XX a. pabaigos vyrai į piršlybas žiūrėdavo netgi labai rimtai, stengdamiesi tai padaryti kuo išskirtiniau ir įsimintiniau.

Visgi, šioje vietoje puikiai tinka patarlė „iš didelio rašto išėjo iš krašto“, kadangi didelės pastangos iš piršlybų padaryti kažką įspūdingo vis dažniau baigiasi krachu. Kodėl yra būtent taip? Nes vis daugiau žmonių neturi suvokimo apie tikrąją romantikos reikšmę. Būtent dėl to, nors įvairios piršlybos pasamdant muzikantus ar šokėjus ir atrodo įspūdingai jas matant televizoriaus ar kompiuterio ekrane, gyvenime tai yra ypač blanku. Žmonės stengiasi emociją išspausti įvairiais efektais, nors viskas turėtų būti daroma natūraliai.

Ir mes galėtume siūlyti jums pirštis savo antrajai pusei ne viduryje milžiniškos parduotuvės, o išvykus į tylią gražią vietą, kurioje galėtumėte tai padaryti mėnulio šviesoje, bet faktas, jog bendros situacijos tai tikrai nepakeis – romantiškos piršlybos sparčiai nyksta, žmonės besistengiant tai paversti įsimintinu dalyku ne tik antrajai pusei, bet ir šimtams aplink stovinčių žmonių, kas ir yra esminė klaida.

Ir tai tikrai ne visos mirštančios vestuvių tradicijos. Kitame straipsnyje apžvelgsime dar daugiau tendencijų, kurios tapo visiškai nebemadingos ir dingsta iš šių dienų švenčių.

Leave a Reply