Laisvalaikis Paslaugos Pramogos

Greitieji kreditai: nusibodo sėdėti tarp keturių sienų, o piniginėje vėjai švilpauja…

greitieji kreditai
.

Galimybė pasiskolinti nedidelę pinigų sumą išvengiant sudėtingų biurokratinių vingrybių žinoma jau seniai. Taip, tai ne kas kita kaip greitieji kreditai. Nors visuomenėje vyrauja ne itin teigiama nuomonė šios paslaugos atžvilgiu (esą iš greitųjų paskolų teikėjų skolinasi tik neatsakingi, visiškai planuoti savo finansų nemokantys asmenys), tačiau apie pastarosios populiarumą byloja faktas, jog atsiranda vis daugiau naujų „žaidėjų“ šioje rinkoje – nebūtų paklausos, neapsimokėtų tokia veikla ir užsiimti. Jei vieni  skolinasi duonos kąsniui (ar kitos itin svarbios reikmės patenkinimui), tai tuo tarpu kiti greitųjų paskolų galimybės neatmeta tiesiog pritrūkus pinigų pramogoms. Gerai tai ar blogai? Nuo asmeninės nuomonės susilaikysime, tiesiog objektyviai išanalizuosime temą „greitieji kreditai ir pramogos“.

Lyginant vyresniąją bei jaunąją kartas, bene akivaizdžiausias skirtumas yra pastarųjų požiūris į gyvenimo kokybę. Mūsų seneliams tarsi į kraują įaugęs poreikis kaupti, taupyti ir užsimerkti prieš savo norus. Tuo tarpu didžioji dalis jaunimo linkę gyventi šia diena ir išnaudoti kuo daugiau galimybių. Šiais laikais kainuoja beveik viskas (ir kalbame apie ganėtinai nekuklias sumas): nuoma prie jūros, kaimo turizmo sodybos, SPA procedūros, kino teatras, spektakliai, pietūs kavinėje ir panašiai. Deja, norai neretai prasilenkia su finansiniais pajėgumais. Surasti nemokamą alternatyvą taip pat sunkiai pavyksta (aišku, užuot vykus kelis šimtus kilometrų į kempingą prie ežero, galima nakvoti palapinėje prie vandens telkinio tame pačiame mieste, tačiau, sutikite, tai yra ganėtinai skirtingi dalykai). Jei jūs kažko labai norite, tačiau negalite sau to leisti dėl lėšų stygiaus, galite elgtis dvejopai:

Susikurkite savo taupymo programą: kas mėnesį stropiai atsidėkite tam tikrą pinigų sumą, kaupkite visas pinigines dovanas, kas vakarą iškraustykite monetas iš piniginės ir panašiai. Nuoširdžiai taupantys gali sau leisti mėgautis tiek didesnėmis suplanuotomis (kelionės į užsienį, draugų vestuvės, gimtadieniai ir kita), tiek ir spontaniškoms pramogoms.

Giminaičiai, šeima, draugai, bendradarbiai – galbūt kažkas bus pasirengęs ištiesti pagalbos ranką. Tačiau ne visada tarp artimųjų atsiranda galinčių padėti, o kai kuriems asmenims tiesiog nesmagu viešai pripažinti apie finansines problemas. Geriau kreiptis į „valdiškas“ instancijas, kur tavęs niekas nepažįsta ir neklausia, kam reikalingi pinigai. Greitieji kreditai šiuo atveju tampa viena iš alternatyvų.

Jaunam žmogui itin norisi atitrūkti nuo kasdienybės (mokslų, darbų), pakeisti aplinką, leisti sau morališkai bei fiziškai pailsėti. Pastarasis jaučia būtinybę pritapti prie savo aplinkos rato: vadinasi, tik retas gali pripažinti, jog savaitgalį leis namuose vienas, kadangi pramogoms nėra pinigų. Nieko smerktino, jei greitieji kreditai tampa galimybe įgyvendinti savo atsipalaidavimo planus. Aišku, tikriausiai net nereikia sakyti, jog besiskolinantysis privalo suvokti, kad paskolą (ir išaugusias palūkanas) reikės grąžinti: jei mėnesinės pajamos yra tokios, jog pavyksta vos galą su galu sudurti, laisvalaikio planus visgi rekomenduotina atidėti ar bent pakoreguoti – juk nesinori antrą kartą kreiptis į kreditorių, tikšį kartą prašant pinigų ne linksmybėms, bet elementariam pragyvenimui.

 

Leave a Reply