Paslaugos

Kuo skirias privačių nuo valstybinių mokyklų ugdymas?

Mokyklos pasirinkimas yra svarbus sprendimas ir tėvams, ir mokiniui. Globėjai nori sudaryti savo vaikui kuo geresnes sąlygas mokytis ir visapusiškai tobulėti. Prieš priimant tokį svarbų sprendimą, dažnai kyla daug abejonių, tad priimant sprendimą, siūlome daugiau informacijos peržvelgti internete.

Mokesčiai

Visų pirma, mitas, kad valstybinė mokykla yra nemokama. Taip, už pamokas mokėti nereikia, tačiau daugeliu atvejų valstybinių mokyklų mokiniai papildomai lanko popietines užsienio kalbų, matematikos ar papildomų su jų interesais susijusių dalykų pamokas, už kurias reikia mokėti. Dažnai tai būna suma, panaši į mokestį už mokslą privačioje mokykloje. Privačioje mokykloje mokytojas, turėdamas mažesnes klases, gali individualiai bendrauti su mokiniais ir pritaikyti mokymo metodus prie esamų klasės poreikių.

Klasės dydis

Svarbus skirtumas tarp valstybinių ir nevalstybinių mokyklų taip pat yra klasių dydis. Valstybinėse mokyklose, mokinių skaičius dažnai viršija dvidešimt. Taip yra todėl, kad įprastose mokyklose vis labiau trūksta darbuotojų.  Kita vertus, privačioje mokykloje vienoje klasėje paprastai mokosi ne daugiau kaip keliolika mokinių, todėl mokymosi patogumas ir veiksmingumas yra daug aukštesnio lygio.

Mokymo metodai

Prioritetas teikiamas individualiam požiūriui į mokinį mokymosi procese. Kruopščiai atrinkti mokytojai, turintys didelę darbo su vaikais patirtį, pritaiko darbo sistemą prie mokinio ir klasės komandos raidos tempo. Nėra beprasmiškų namų darbų gausos ar mokymosi proceso perkėlimo tėvams. Kiekvienu mokiniu, nesvarbu, ar jis gabesnis, ar turi papildomų mokymosi poreikių, bus tinkamai pasirūpinta.

Emocinė gerovė

Privačiose mokyklose mokytojas labiau įsitraukia į individualius ir grupinius santykius su mokiniais, o tai lemia geresnę mokinio savijautą. Mokytojas yra mokinio globėjas ir gali įkvėpti mokinį atrasti savyje talentus. Privačioje mokykloje įgyjamas išsilavinimas skatina vaiko savigarbą.

Tolerancija

Privačios mokyklos turi daugiau autonomijos savo veikloje. Dėl to jos gali pasikviesti įdomių svečių, organizuoti įvairius mokyklinius renginius ir plėsti jaunų žmonių akiratį.

Leave a Reply