Verslas

Kieto kuro ir dujiniai katilai

šiluma

Turint individualų namą greičiausiai norisi kiek modernesnio šildymo nei kūrenimo malkomis. Žinoma, kartais yra sunku pasirinkti koks šildymas būtų geriausias jūsų namams, nes galima išgirsti labai daug skirtingų nuomonių ir atsiliepimų. Kad ir kaip bebūtų dažniausiai pasirenkami yra kieto kuro arba dujiniai katilai. Renkantis katilą tenka labai atsižvelgti į jų galingumą, priežiūrą, funkcionalumą ir žinoma gamintojus, kurie taip pat turi daug įtakos įrenginio kokybei. Į tai atsižvelgti bus būtina, tačiau jei dar neapsisprendėte ar norite dujinio, ar kieto kuro katilo, tuomet pradžioje reikėtų apsispręsti dėl šio dalyko,  o vėliau bus nesunku ir tikslų katilo modelį pasirinkti. Taigi, kuo pasižymi šie du dažniausi žmonių pasirinkimai?

Dujiniai katilai įprastai yra pasirenkami dėl to, kad yra nepaprastai efektyvūs. Jų naudingumo koeficientas nustebina kiekvieną, todėl kartais tiesiog neapsimoka rinktis jokio kito varianto. Paprasti dujiniai katilai gali pasižymėti net 94 procentų koeficientų, kuris gali būti ir didesnis – 97 procentai. Jei dujinis katilas yra dar ir kondensacinis, tuomet efektyvumas gali būti net šimto procentų. Kalbant apie priežiūrą nerimauti irgi nereikia, nes šie katilai visiškai nereiklūs. Įprastai priežiūros pareikalauti jis gali tik tuomet, jei sugenda arba reikia pakeisti kokius nors temperatūros nustatymus. Jeigu pasirenkami tikrai gerų gamintojų įrenginys, tuomet tikimybė dėl gedimų nebūna didelė, todėl galima tiesiog džiaugtis puikiu pirkiniu. Taip pat verta žinoti, kad su šių katilų pagalba galima džiaugtis ir visuomet paruoštu karštu vandeniu.

Kieto kuro katilai yra funkcionalūs ir taip pat yra ganėtinai paprastai naudojami. Jų pasirinkimas kaip ir daugelio katilų irgi yra didelis, tad nesunku rasti variantų, kurie tobulai tiks ir jūsų namams. Ar efektyvumas tokio katilo galėtų būti šimto procentų kaip dujinių greičiausiai sunku įsivaizduoti, tačiau toks šildymo būdas yra šiek tiek pigesnis. Tai nereiškia, kad jis geresnis, bet daugelis dažnai per daug susiorientuoja į kainą ir pasirenka būtent kietą kurą. Taigi, jei sunku patiems apsispręsti visuomet siūloma pasikalbėti su specialistais: https://www.e-aquajazz.lt/, kurie gali padėti geriau suprasti abiejų šildymo būdų pliusus.

Leave a Reply