Kelionės

Kaip tinkamai pasiruošti egzotinei kelionei?

Egzotinės kelionėsEgzotinės kelionės į šiltus arba labai šaltus kraštus, kur visai kitokia kultūra, stebinanti architektūra ir tradicijos – visa tai masina ir žavi. Todėl vis daugiau žmonių lipa iš savo „komforto zonos“ ir keliauja į neatrastus kraštus – Tailandą, Saudo Arabiją, Vietnamą, Kiniją. Tačiau prieš kelionę reikia tinkamai pasiruošti. Todėl šiandien trumpai aptarsime pagrindinius momentus, kaip pasiruošti egzotinei kelionei.

Pasidomėkite pagrindiniais kultūriniais skirtumais

Europietiškas gyvenimo būdas vyrauja ne visur, tad ypač Rytų bei Afrikos šalyse, musulmoniškose kultūrose galima susidurti su įvairiais kultūriniais skirtumais, kurie mums galbūt net atrodytų nelogiški. Tad prieš vykstant būtinai paskaitykite bent kelis straipsnius ar keliautojų atsiliepimus apie konkrečią šalį, sužinokite ką galima ir ko negalima, ypač moterims. Gausiai turistų lankomose vietovėse žmonės tolerantiškesni „išsišokimams“, tačiau nuvykus į atokesnes vietas, kartais galite likti nesuprasti.

Svarbu pasidomėti ir vietine virtuve, ką rekomenduojama valgyti, o ko verčiau nebandyti. Žinoma, drąsiausi keliautojai išbando viską. Jei esate iš tokių, į kelioninę rankinę papildomai įsimeskite truputį tablečių nuo skrandžio ir viduriavimo. Maža kas – verčiau turėti, nei vėliau gailėtis.

Būtinai paskiepykite

Keliaujant po egzotines šalis, galima parsivežti ir „egzotinių susirgimų“. Mūsų imunitetas nėra pripratęs prie tam tikrų sąlygų ir susirgimų, tad natūralu, jog esame jautresni vietinėms ligoms. Todėl prieš keliaujant būtina kuo anksčiau kreiptis į gydytojus ir pasiskiepyti tais skiepais, kuriais rekomenduoja vykstant į konkrečias pasaulio zonas. Dažnai neužtenka vieno skiepo, norint, kad susidarytų imunitetas tenka pasiskiepyti porą kartų su kelių mėnesių tarpu, tad būtina pradėti kaip galima anksčiau. Visi skiepai yra pažymimi tarptautiniame skiepų pažymėjime, kurį būtina turėti su savimi keliaujant.

Įsimeskite rankų dezinfekavimo priemonę

Vienas iš apsisaugojimo nuo infekcijų būdas – rankų plovimas. Deja, keliaujant po egzotines šalis, ne visada bus galimybė nusiplauti rankas. Todėl mažas buteliukas rankų dezinfekavimo priemonės bus tikrai naudingas, užtenka vos keliais lašais suvilgyti rankas tarsi kremu ir esate saugūs. Tokią priemonę galite įsigyti didesnėse kosmetikos parduotuvėse arba vaistinėje.

 

 

Leave a Reply