Grožis Paslaugos Renginiai

Geri vestuvių fotografai puikiai dirba gamtoje

Kaip atpažinti gerą vestuvių fotografą? Kaip žinoti, kad samdote tikrai gerą profesionalą, o ne mėgėją fotografą, kuris visą gyvenimą ryškino nuotraukas fotostudijoje ir fotografavo žmones dokumentams? Rekomendacijos yra pats geriausias būdas gauti profesionalus, tačiau ne visada tų rekomendacijų yra. Kaip žinoti, kad vestuvių fotografai iš tikrųjų kokybiškai atliks savo darbą?

vestuvių fotografai

Pamąstykite, kokios vestuvių fotografijos yra pačios įspūdingiausios. Tikrai ne iš bažnyčios, ar santuokų rūmų procesijos. Tikrai ne jaunieji užstalėje, jaunieji šokio metu, jaunieji su tortu ar jaunieji su svečiais. Profesionalumas pasireiškia mokėjimu kūrybingai pavaizduoti jaunųjų jausmus ir emocijas fotostudijoje ir gamtoje. Ypač gamtoje, nes čia fotografavimo sąlygos yra gana sudėtingos.

Fotografavimas gamtoje yra didelis iššūkis. Reikia parinkti vietą, sugalvoti tam tikrus netradicinius judesius, kompoziciją. Pavyzdžiui, jaunoji stovi kažkur toli, o jaunikis arti. Jis ištiesia ranką, o ji atrodo lyg coliukė ant delno… Nuobodu? Taip, ši kompozicija nuvalkiota, tačiau ji klasikinė. Profesionalūs vestuvių fotografai tokių pozų stengiasi vengti ir padaro jas nebent jauniesiems prašant. Yra begalė kitų kompozicijų, kurias galima parinkti, kad būtų išreikštas tas džiaugsmas nauju gyvenimo etapu.

Fotografuojant gamtoje reikia puikiai panaudoti natūralaus apšvietimo teikiamus privalumus, o trūkumus išnaudoti tam tikriems meniniams sprendimams. Pavyzdžiui vakarėjant būna ilgi šešėliai, kuriuos galima tikrai įdomiai panaudoti pasitelkus jaunuosius ir jų svitą. Žalumą arba sniegą taip pat reikia panaudoti kūrybingai, taip pat ir tam tikras natūralias tekstūras – medį, apgriuvusias sienas, stiklus ir t.t.

Vestuvių fotografai yra labai sumanūs žmonės. Jie turi kartais apsilankyti tam tikrose vietose išvakarėse, kad pasiruoštų ir numatytų galimas vietas. Juk ne visada vestuvės vyksta tame pačiame mieste, švenčiama kaimo turizmo sodybose, kurias fotografai pamato pirmą kartą.

Taigi, kaip žinoti, kad jie moka fotografuoti gamtoje? Paprasčiausiai paprašykite parodyti nuotraukas su gamtos vaizdais, įvertinkite jų meniškumą. Jei pamatysite kvapą gniaužiančių nuotraukų iš gamtos fotosesijų, žinokite, kad jas sukūrė tikras profesionalas. O juk tokio reikia būtent Jums ir Jūsų šventei…

Taip pat atkreipkite dėmesį ir į kainą. Geri fotografai už vestuves ir bent 50 nuotraukų retušavimą ima 2000-3000 litų. Jei kaina yra smarkiai mažesnė, galite šiek tiek abejoti, tačiau pasižiūrėkite į darbus. Pradedantieji fotografai ima nedaug, nes dar neturi patirties, tačiau nereiškia, kad jie netalentingi. Įvertinkite viską blaiviai, nes vestuvių fotografo pasirinkimas – savotiška loterija. Dažniausiai joje išlošiama, tačiau ne visada…

Leave a Reply