Grožis

Garsiausi pasaulyje paveikslai sukurti renesanso epochoje

man standing in front of paintings
Photo by Clem Onojeghuo on Pexels.com

Nors šiuolaikinis menas turi daugybę garsių dailininkų, kurie nutapo gausybę dėmesio vertų meno kūrinių, tačiau vargu ar bent vienas iš jų galėtų lygintis su tokiais genialiais darbais kaip Leonardo da Vinči „Monaliza“, „Paskutinė vakarienė“. Tai bene garsiausi paveikslai, gimę renesanso epochoje.

Jau prieš 500 metų tapytojai buvo pasiekę itin aukštą meistriškumą vaizduojant žmones, gamtą. Paveiksluose didelis dėmesys buvo skiriamas kompozicijai ir kiekvienai detalei, kuri atvaizduojama kuo realiau. Leonardas da Vinči ar jo laikų menininkai, piešdami žmones tiksliai atvaizduodavo kiekvieną raumenį, kūno palinkimą ir šešėlius, todėl paveikslai atrodydavo gyvi, tarsi iš fotografijos.

Renesanso epochos paveikslai namuose

Jeigu namuose yra renesanso ar baroko epochos žymių dailininkų darbų kopijų, galima sakyti, kad namų šeimininkas turi išlavintą skonį, išmano apie menus, dailę, vertina laiko pripažintus meno kūrinius. Be to, tokie paveikslai, patalpinti į puošnius rėmelius tampa būsto puošmena. Tiesa, jie turėtų derėti su vidaus eksterjeru, tai galėtų būti klasikinio stiliaus interjeras su įvairiomis puošniomis detalėmis.

Žymiausias renesanso dailininkas

Žymiausias renesanso epochos atstovas – Leonardo da Vinči, jo genialumui iki šiol nėra lygių menininkų. Jis buvo ne tik tapytojas, bet ir architektas, poetas, skulptorius, muzikantas, inžinierius ir išradėjas. Gimė 1452 metais Florencijoje, mirė 1519 metais. Garsųjį paveikslą „Paskutinė vakarienė“ dailininkas tapė apie 3 metus, nuo 1495 iki 1498 metų, jau sulaukęs savo, kaip menininko brandos. Galbūt dėl itin didelio kruopštumo, kuris reikalavo daug laiko, Leonardo da Vinči paliko tik 15 savo paveikslų ir daugybę eskizų. 1503-1505 metais jis nutapė kitą savo šedevrą – paveikslą „Monaliza“, dar vadinamą „Džokonda“, kuriame pavaizduota moteris su paslaptinga šypsena. Manoma, jog tai buvo Florencijos didiko žmonos portretas. 

Perkant reprodukciją svarbi paveikslo kokybė

Žymių praeities menininkų, taip pat ir Leonardo da Vinči paveikslai turi išliekamąją vertę, kuri tikrai nesumažės. Žinoma, originalūs darbai dažniausiai yra muziejuose arba labai brangiai parduodami aukcionuose, tačiau namuose galima turėti paveikslų kopijas. Kokybiškos reprodukcijos yra tokios panašios, kad tik patyrę meno specialistai gali atskirti nuo originalų.

Įsigykite kokybiškų paveikslų reprodukcijų interneto svetainėje luxart.club.

Leave a Reply