Laisvalaikis

Vaikams skirti renginiai Vilnius

children s team building on green grassland
Photo by Lukas on Pexels.com

Mažuosius mūsų šalies gyventojus labai aktualu lavinti nuo pat pirmų dienų. Auginant vaikus nereikia atsiriboti nuo viso pasaulio ir užsidaryti namuose. Mažiesiems piliečiams reikia komunikuoti su bendraamžiais, reikia naujų garsų, netikėtų spalvų derinių ir peno vaizduotei. Tik tuomet užaugs kūrybinga karta. Nors sakoma, kad kultūra ir jos renginiais sotus nebūsi, bet tai – mūsų atgaiva sielai, ausims ir akims. Juk po gero koncerto ar spektaklio ir patys ne vieną dieną apgalvojame matytus vaizdus ir girdėtus garsus.

Renginiai Vilnius vaikams yra kuriami pačio įvairiausio žanro. Daugelis jų bus skatinantys kūrybiškumą, pasaulio pažinimą bei saviraišką. Visi renginiai Vilnius bus smagūs, įdomus ir svarbiausia – įtraukiantys mažuosius. Čia tikrai nebus pagailėta spalvų ir garsų.

Kodėl vaikus reikia edukuoti spalvomis?

Spalvos vaikams yra viena svarbiausių priemonė išreikšti emocijoms, ypač toms, kurias labai sunku apsakyti. Ikimokyklinio amžiaus vaikams spalva yra itin svarbi reiškiant jausmus. Galime ir konkretinti. Raudona – tai pikta spalva; mėlyna –  dažniausiai liūdna; geltona reiškia laimę, o žalia malonumą. Toks pagrindinių jausmų susiejimas su spalvomis yra labai veiksmingas mažiesiems. Mokslo studijos sako, kad ankstyvas spalvų pažinimas padeda mokytis kitų naujų dalykų, pavyzdžiui: skaityti, skaičiuoti. Jeigu raidę arba skaičių susiesite su tam tikra spalva, vaikui bus daug lengviau ją įsiminti. Pabandykite patys.

Garsai ir vaikai

Nuo pat gimimo kūdikis girdi garsus (net neskaitant, kad būdamas mamos įsčiose susipažino su garsais). Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais mažylis guguoja, susipažįsta su aplinkoje esančiais garsais, artimųjų balsais bei savo skleidžiamais kvėpavimo, čiulpimo ar rijimo garsais. Nuo pusės metų įvyksta didžioji revoliucija ir garsų suvokimas intonacijos dėka. Nuo 7 gyvenimo mėnesio jau gali pamėgdžioti, ką išgirdęs. Todėl svarbu pabuvoti įvairiose aplinkose, renginiuose. Artėjant link antrųjų metų žodynas gausėja. Renginiai Vilnius pasirodymai gali būti teatre ar kocertų salėje. Tai – puikus laisvalaikio praleidimo būdas ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams. Dalis jų būna nemokamų, o kitiems teks nusipirkti bilietą iš anksto.

Vilnius visada buvo ir bus gausus renginių visai šeimai. Pasidomėkite ir apsilankykite!

Leave a Reply