Technologijos

Benzininio pjūklo priežiūra ir tepimas

Jeigu turite benzininį pjūklą, tikriausiai žinote, jog jam reikalinga reguliari techninė priežiūra. Pjūklas veiks idealiai, jeigu bus tvarkinga tepimo sistema, jai palaikyti naudojamas tepalo švirkštas. Tai įrankis, skirtas pjūklo juostos žvaigždutės ir sankabos būgnelio adatinio guolio tepimui.  Juostos varančiosios žvaigždutės paskirtis – sukti pjūklo grandinę. Kad šį darbą atliktų sklandžiai, ji nuolat tepama tam skirtu tepalu. Sankabos būgnelis su guoliu yra sankabos detalė, kad ji mažiau diltų taip pat turi būti užtikrintas nuolatinis tepimas.

Pjūklo juostos dalių priežiūra

Pjūklo juostos dalys tai kreipiančioji juosta, griovelis, alyvos angelė, žvaigždutė. Prieš darbą patikrinkite visas šias detales – išvalykite juostos griovelį nuo įvairių apnašų. Vielos pagalba išvalykite alyvos angeles, patikrinkite kaip veikia žvaigždutė ir sankaba. Paimkite tepalo švirkštą ir su specialiu tepalu sutepkite juostos varančiąją žvaigždutę. Jeigu matote, jog ji jau sudilusi, pakeiskite nauja. Žvaigždutę reikia keisti, kai nudyla 0,5 mm. Nepjaukite su pjūklu, jei ši detalė nudilusi, nes galite sugadinti pjūklo grandinę.

Grandinio pjūklo laikymo sandėlyje priežiūra

Atlikę sezono darbus tinkamai paruoškite pjūklą prieš palikdami jį sandėlyje. Ištuštinkite degalų bakelį, degalus laikykite tik jiems skirtoje talpoje. Uždegimo jungiklis turi būti padėtyje „Stop“. Nuvalykite grandinę nuo susikaupusių tepalų, alyvos, nešvarumų ant jos paviršiaus. Atlikite tepimo procedūrą. Jums bus reikalingas tepimo švirkštas ir tepalas, juos naudokite grandinės juostos žvaigždutės ir sankabos būgno guolio sutepimui. Jeigu nežinote, kaip tai padaryti, pabandykite pasinaudoti pjūklo instrukcija, kurioje nurodytos jo dalys.

Išėmę uždegimo žvakę, į cilindrą įpilkite 10 ml alyvos, patraukite už starto rankenėlės kelis kartus, kad alyva tinkamai pasiskirstytų. Įsukite uždegimo žvakę. Laikykite įrankį sausoje vietoje, paslėpę nuo vaikų.

Tepalo švirkštas, juostos žvaigždutės ir sankabos internetu

Įvairių, kokybiškų pjūklo detalių galima įsigyti internetu. Naudojantis pjūklu pravers tokio atsarginės detalės, kaip tepalo švirkštas, varančiosios žvaigždutės, sankabos, karbiuratoriai, oro filtrai, degalų filtrai, pjūklų grandinės ir kreipiančiosios juostos.

Visas detales rasite internetinėje svetainėje agropartsbaltija.lt, jas išsirinkti padės konsultantai, su kuriais galite susisiekti telefonu ar elektroniniu paštu, nurodytais svetainėje. 

Leave a Reply