Verslas

Šilumos siurbliai – ne tik šildys, bet ir vėsins

Iš pradžių tai gali skambėti pakankamai neįtikėtinai, kadangi nedažnai galima susidurti su šildymo įrenginiu, kuris galėtų atlikti vėsinimo funkciją. Tačiau šis variantas pasižymi tokiomis savybėmis. Todėl jis laikomas vienu iš universaliausių bei tikrai išskirtiniu pasirinkimu. Kadangi žiemos metu yra generuojama šiluma, o karštomis vasaros dienomis patalpos gali būti vėsinamos. Ir abi šias funkcijas atlieka tas pats įrenginys, ir nieko papildomai daryti ar kažkuo rūpintis nereikia. Kadangi unikalus veikimo principas gali būti išnaudojamas bet kuriuo sezono metu ir taip jis pritaikomas kiekvieno žmogaus poreikiams. O tai yra dar viena priežastis, dėl kurios tokie įrenginiai taip vertinami.

Ar dažnai susiduriama su gedimais?

Tai tikrai svarbus klausimas, kadangi šaltomis žiemos dienomis niekas nenorėtų likti be šildymo. Tačiau nerimauti tikrai nereikėtų, kadangi šilumos siurbliai laikomi vienais iš patikimiausių įrenginių. Todėl ir kažkokių netikėtų gedimų neturėtų būti. Tuo labiau, kad įrenginiams suteikiama pakankamai ilga garantija, per kurią visos problemos sprendžiamos nemokamai. Taigi, taip gamintojas garantuoja, jog tikrai galima pasitikėti šiuo įrenginiu. O geriausiai tuo gali įsitikinti kiekvienas iš mūsų. Kadangi šie šildymo įrenginiai sėkmingai naudojami jau ne vienerius metus. Žinoma, juose yra besidėvinčių dalių, kurias laikui bėgant gali tekti pakeisti, tačiau tai tikrai nesukels didesnių problemų. Taip pat tai nereikš ir didelių išlaidų.

Nuo ko priklauso eksploatacijos išlaidos?

Nors šilumos siurbliai laikomi vienu iš ekonomiškiausių variantų, tačiau ir jų generuojama šiluma kažkiek kainuos. Ir labiausiai tai priklausys nuo įrenginio galingumo, aplinkos temperatūros bei namo ypatybių. Kuo būstas bus sandaresnis, tuo atitinkamai šiluma ilgiau jame išsilaikys ir mažiau reikės jos generuoti. Be to, nedideliame name gali būti naudojamas ir ne pats galingiausias įrenginys, kuris veiks ekonomiškiau, tačiau jo galios pilnai pakaks tokiam plotui. O kuo lauke bus šalčiau, tuo atitinkamai reikės daugiau energijos pašildant orą, todėl ir išlaidos bus didesnės. Tačiau tokia tendencija galioja praktiškai bet kokiam šildymo įrenginiui.

Leave a Reply