Renginiai

7 priežastys, kodėl šventės yra gerai

koncertas

Per metus būna įvairių švenčių. Ne pora ir ne trejetas. Vienų laukiame mažiau, kitų daugiau, bet visuomet tai suteikia tam tikro džiaugsmo. Toliau pateiksime septynis punktus, kodėl šventės yra gerai. Ne blogai ar vidutiniškai, o gerai.

  1. Šventė – šis tas nekasdieniško. O kiek esama posakių apie pilką kasdienybę. Apie sukimąsi „lyg voverė rate“, apie rutiną… Taigi, artėjant progoms nuotaika pakyla, šypsena platėja, emocijos puikesnės. Nusišypsome ne tik plačiau, bet ir lengviau. Kad ir kokia proga, vis tiek tai atsipūtimas nuo darbų, rutinos pakeitimas…

Nors ką tik buvo paminėta frazė „kad ir kokia proga“, iš tiesų vienų švenčių laukiame labiau nei kitų (išsakėme šią mintį ir straipsnio pradžioje). Turbūt čia itin tiktų paminėti Kalėdas. O įdomiausia, kad yra datų, tarsi skaldančių žmones į dvi stovyklas. Sakysim, vieni labai mėgsta savo gimtadienį, o kiti šią dieną laiko kone depresyvia. Bet pakylėtumas, nors šioks toks nekasdieniškumas vis vien jaučiamas.

  1. Šventė – galimybė daugiau laiko skirti artimiesiems, draugams. Juk neretai taip būna, kad norėtumėt daugiau pabendrauti, tiesiog pasišnekučiuoti, susėsti prie bendro stalo. Tačiau darbas nuo 8 iki 5 (gal darbo valandos ir kitokios, bet esmę supratote), visokiausi reikalai, rūpesčiai tarsi stabdo, kuria barjerus. O štai šventiniai pietūs ar vakarienė, ilgasis savaitgalis ar netgi atostogos – jau kas kita.
  2. Dar viena priežastis… Kaip manote, kokia ji? Ogi maistas. Ne paslaptis, kad šventės – puikus metas išbandyti kulinarinius gebėjimus. Smagu pradžiuginti susirinkusius svečius gardžiais kepiniais. Ir apskritai nuotaika geresnė, kai iš virtuvės sklinda malonus kvapas.
  3. Priežasčių, kodėl šventės yra gerai, yra visokių. Vienos priežastys mažesnės ir ne tokios svarbios, kitos – itin reikšmingos. O štai apie kai kurių dalykų reikšmingumą galima kalbėti įvairiapusiškai, diskutuoti. Štai galime pasakyti, jog visokių progų verta laukti dėl dovanų. Vieni sakys, jog tai ypač svarbu, o štai kiti teigs, jog pirmenybę derėtų skirti kitiems dalykams. Kurie yra teisūs? Žinoma, materialūs daiktai – dar ne viskas. Bet, sutikite, malonu ir gauti, ir dovanoti. O labiausiai – dovanoti.
  4. Šventė – šis tas gražaus. Tai gali patvirtinti ir https://www.videoprojektai.lt/. Gražu ir perkeltine prasme: dėl bendravimo su artimaisiais, dėl laiko, kurį skiriame pokalbiams, minčių surikiavimui, poilsiui. Bet gražu ir tiesiogine prasme. Projekcijos ir visokiausi kitokie videosprendimai šiuolaikinius renginius paverčia ne tik estetiškais, bet ir originaliais, įsimenančiais.
  5. Įkvėpimas. Šis žodis čia tinka, nes pailsėjus (pavyzdžiui, per Velykas) vėliau galima produktyviai dirbti. O jei darbas kūrybinis, įkvėpimo reikšmė itin didelė. Poilsis, be abejo, reikalingas visiems.
  6. Artėjant kokiai šventei ateina metas apsikuopti. Būtent tai galima laikyti dar vienu teigiamu aspektu. Apsitvarkyti namus – tai ir mintis sudėlioti, ir šiaip pasiruošti jaukiam pabuvimui su šeima.

Septynetas priežasčių… O 7, kaip sakoma, yra laimingas skaičius. Simboliška. Simboliškos yra ir įvairios progos. O kartu su simboliškumu tai tampa šiokiu tokiu išsivadavimu iš rutinos, poilsiu po darbų ir puikiu nusiteikimu.

Leave a Reply