Laisvalaikis Pramogos

5 siaubo filmai, paremti tikrais faktais

Siaubo filmai kino industrijoje laikomi pelningiausiais ir daugiausiai dėmesio sulaukiančiais filmais. Nors daugelyje tokio žanro filmų neapsieinama be fantastikos elementų, žmones prie ekrano visada labiau prikausto žinojimas, kad tai tikra, kažkada įvykusi istorija. Jeigu paprasti siaubo filmai jūsų nebebaugina, siūlome 5 geriausius siaubo filmus, paremtus tikromis istorijomis.

 1. Amerikietiškas nusikaltimas (An American crime)

Siužeto ašis – tikra Indianapolio mieste 1965 metais įvykusi istorija, kai keliaujančių cirko darbininkų dukteris Sylvia (16 metų) ir Jenny laikinai pagloboti sutiko Gertrūda Baniszewski, vėliau kankinusi ir nužudžiusi Sylvią su savo bei kitais kiemo vaikais. Filme tiksliai, būtent pagal tikrų įvykių eiliškumą yra parodoma visa istorija. Kraupu, ar ne? Niekada negalite būti tikri, su kuo paliekate savo vaikus.

 • Tylos namai (The Silent House)

Tai – psichologinis trileris, sukurtas remiantis tikrais įvykiais, kurie vyko XX amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje mažame Urugvajaus kaimelyje. Pagrindinė filmo veikėja Laura siekia saugiai pasprukti iš namo, kuris slepia paslaptį. Laura su savo tėvu Vilsonu įsikuria namelyje, kurį reikia kuo greičiau sutvarkyti, kol savininkas jo nepardavė. Jie ketina ten pernakvoti ir namą tvarkyti kitą rytą. Viskas, rodos, vyksta pagal planą, kai staiga Laura išgirsta garsą, sklindantį iš lauko ir vis garsėjantį antrame namo aukšte. Filmas ypatingas ne tik tuo, kad paremtas tikra istorija, tačiau ir sukurtas vieno kadro principu.

 • Henris: Serijinio žudiko portretas (Henry: Portrait Of A Serial Killer)

Tai filmas apie serijinį žudiką Henry Lee Luck‘ą. Jis, įtariama, yra nužudęs daugiau nei 600 žmonių. Pirmoji auka buvo paties žudiko motina, kurią jis pasmaugė su šluota. Filme pasakojama apie Henrio pomėgį žudyti žmones ir matyti jų kančias. Skamba tikrai šiurpokai. Filmą rekomenduojame tiems, kurie yra šaltų nervų ir turi gebėjimą vėliau atsiriboti nuo tokios psichikai tikrai nepadedančios informacijos, nes ji ne juokais gali sutrikdyti įprastą miego ritmą.

 • Vilkų dauba (Wolf Creek)

Šis filmas pasakoja tris Australijos keliautojus, kuriuos kelionės metu terorizuoja psichopatas. Filmo scenarijus įkvėptas tikromis, tačiau atskiromis, Ivan‘o Milat‘o ir Bradley‘io John‘o Murdoch‘o nusikaltimų istorijomis. Abu šie vyrai buvo pripažinti kaltais už turistų nužudymus pietinėje Australijoje dalyje. Peržiūrėjus tokius filmus pradedi svarstyti, kad iš tiesų niekur negali jaustis saugus ir kartais ilgai lauktos ir išsvajotos atostogos gali baigtis tikrai ne taip, kaip planuota.

 • Emilės Rouz egzorcizmas (The Exorcism of Emily Rose)

Šis siaubo filmas pasakoja apie merginą apsėstą demonų. Tai yra tikra Anneliesie Michel istorija. Merginą buvo apsėdęs šėtonas, o egzorcizmą atlikti pavedama bažnyčios tarnui tėvui Mūrui. Visgi, apeigos baigiasi ne taip, kaip tikėtasi. Šią istoriją panaudojo Holivudas ir perteikė kino mėgėjams. Šie įvykiai išsiskiria tuo, jog yra įrodyti: egzorcizmo metu kunigas Ernest Alt įrašinėdavo pokalbius su apsėstąja į diktofoną.

Susitikti su žmogėdromis kalnuose ar dvasiomis naujuose namuose, dar labiau pakurstyti baime klounams realybėje galimybių turime mažai, tačiau šiuolaikiniai siaubo filmai sugeba tai paversti tikrove ir suteikti žiūrovui tikrus išgyvenimus bei priversti organizmą gaminti adrenaliną. Būtent todėl pateikėme jums 5 siaubo filmus, paremtus tikrai faktais, jeigu karantino vakarai niūrus, o gyvenimas atrodo nuobodus ir per ramus.

4 Comments

 1. Donec vestibulum justo a diam ultricies pellentesque. Quisque mattis diam vel lacus tincidunt eleme ntum. Sed vitae adipiscing turpis. Aenean ligula nibh, molestie id viverrra.

  1. Vitae adipiscing turpis. Aenean ligula nibh, molestie id viverra a, dapibus at dolor. In iaculis viverra neque, ac ele molestie id viverra aifend ante lobortis id. In viverra ipsum stie id viverra a.

   1. Donec vestibulum justo a diam ultricies pellentesque. Quisque mattis diam vel lacus tincidunt eleme ntum. Sed vitae adipiscing turpis. Aenean ligula nibh, molestie id viverrra.

 2. Vestibulum erat wisi, condimentum sed, commodo vitae, ornare sit amet, wisi. Aenean fermentum, elit eget tincidunt condimentum, eros ipsum rutrum orci, sagittis tempus lacus enim ac dui. Donec non enim in turpis pulvinar facilisis. Ut felis. Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat.

Leave a Reply