Kelionės Laisvalaikis

5 idėjos kaip praleisti laiką gamtoje šią vasarą

Artėjant trumpai lietuviškai vasarai ne viena draugų kompanija pradeda megzti įvairius planus, kaip turiningai ir smagiai praleisti laiką. Nereikia važiuoti į užsienį – pakanka tik pasidaryti laisvą penktadienį, kad būtų galima išvengti spūsčių gatvėse. Visa kita – fantazijos reikalas.

Štai keletas idėjų, ką galite nuveikti įdomaus su draugais.

Pripučiama valtis

Keliavietės pripučiamos valtys praverčia ne tik žvejojant. Pamatykite Lietuvos ežerų grožį plaukdami vandeniu, o ne tik vaikščiodami pakrante. Aišku, visa draugų kompanija gali ir netilpti, todėl reikės kažkaip gudriai pasidalinti šį malonumą. Nuo kokio ežero pradėti? Žinom, kad nuo Žemaitijos safyro Platelių. Ar žinote, kuo jis ypatingas? Be to, kad jis didelis ir įspūdingai atrodo, jo vanduo yra praktiškai geriamas – jis toks švarus, kad galima įžiūrėti net kelis metrus gylio.

Galite išsikelti tikslą pamatyti kitus įspūdingiausius Lietuvos ežerus, pavyzdžiui, didžiausią Drūkščių ežerą, giliausią ežerą Tauragną arba ilgiausią Asveją.

99 kilometrai smėliu

Lietuva turi net 99 kilometrus pajūrio. Ir visus juos galima nueiti pėsčiomis. Tiesa, tai gali užtrukti kurį laiką ir pareikalauti šiokių tokių fizinių pastangų, tačiau toks žygis tikrai vertas. Gyvenime galbūt daugiau niekada nebus progų nueiti beveik šimtą kilometrų paplūdimiu ir susipažinti su Baltijos jūra, kuri atrodo kitaip, nei populiariuose kurortuose Smiltynėje, Palangoje ar Šventojoje.

Ekstremalų baidarės Vilnius-Kaunas

Ar žinote, kad baidarėmis galima nuplaukti iš Vilniaus į Kauną Nerimi? Tiesa, ta kelionė truks tris dienas su dviem nakvynėmis palapinėse, tačiau tikrai verta plaukti plačiąja Nerimi. Ji ne tik plati, bet ir srauni, tad pasroviui plaukti nėra taip sudėtinga, kaip mažomis upėmis. Galima tiesiog išsirengti, pasideginti, atsigerti šalto gėrimo iš šaltkrepšio, pasidaryti nerealių asmenukių su draugais. Tik atsargiai, kad telefonas ar kaitinamojo tabako įrenginys neįkristų į vandenį…

Pelkių žygis

Vaikščioti po mišką galima ir didmiestyje – aplink yra keletas parkų. Bet ar išdrįstumėte 7 kilometrus eiti pelkėmis? Bristi nereiktų yra specialus takelis. Tačiau pamatytumėte, ko nesate matę. Baugūs akivarai, spanguolės, driežiukai – visa tai galima rasti Joniškio rajone netoli Žagarės esančiame Mūšos tyrelyje. Aišku, galima tokių takų rasti ir daugiau, arba nuvažiuoti į kaimyninę Latviją.

Dvarininkų gyvenimas

Lietuvoje prieš daugiau nei 100 metų buvo labai daug dvarų. Deja, sovietinės valdžios pastangomis šie traukos objektai buvo sunaikinti ir pamiršti. O juk tada visi svajojo gyventi kaip jie – dvarininkai. Dabar kai kurie dvarai yra atstatyti ir suremontuoti, juose vyksta įvairūs renginiai, o kartais galima persirengti autentiškais to meto rūbais ir nusikelti 100-150 metų laiku atgal. Geros nuotraukos garantuotos, taip pat sužinosite ir apie mūsų kultūrini paveldą. Juk ne visi lietuviai buvo žemdirbiai…

Pramogų gamtoje yra pakankamai daug. Svarbu, kad visada pasitaikytų geras oras ir puiki draugų kompanija.

Leave a Reply