Pramogos

Šokinėjimas ant batuto – ne tik pramoga, bet ir sveikatinimosi būdas

batutaiAr žinote, jog NASA astronautai, grįžę iš kosminės stoties, dalyvauja specialiose reabilitacijos programose, kurių metu siekia atstatyti sumažėjusį kaulų tankį, sustiprinti nusilpusius raumenis. Jų reabilitacijos programoje didelį vaidmenį vaidina batutai. Gali atrodyti keista, tačiau batutas iš tiesų yra ne tik smagi pramoga vaikams, tačiau ir gera sveikatinimosi priemonė.

Šokinėjant ant batuto, dirba visi kūno raumenys, ką sunku pasiekti kitomis sporto priemonėmis ar treniruokliais. Kadangi šokinėjant veikia sunkio jėga, stipriai apkraunami kaulai, o tai yra gera priemonė juos stiprinti. Teigiama, jog  šokinėjimas ant batuto gali padėti sulėtinti osteoporozės progresavimą. Taip pat verta pastebėti, jog šokinėjimas ne taip apkrauna sąnarius, kaip pavyzdžiui,  bėgimas, todėl tinka ir antsvorio turintiems žmonėms.

Batutai naudingi ir tuo, kad aktyvina limfos cirkuliaciją. O limfos sistema yra ne ką mažiau svarbi nei kraujotaka. Sutrikusi limfos cirkuliacija pasireiškia labai nemaloniais sveikatos sutrikimais – alergijomis, širdies ligomis, chronišku sinusitu, egzema ir visų moterų siaubu – celiulitu. Taigi, šokinėjimas išjudina limfą, pagerina savijautą, imunitetą ir užtikriną geresnę sveikatą.

Vaikams batutai yra tikra pramoga, tačiau jiems tai taip pat labai naudingas sportas. Šokinėjančių vaikų koordinacija išsivysto greičiau ir geriau, nei batuto pramogų nepatyrusiems. Netgi suaugusiems, kurių koordinacija yra sutrikusi, batutas pagelbėja, tačiau reikia prie šokinėjimo pratintis pamažu, pradžioje nepakeliant pėdų nuo pagrindo.

Dar vienas šokinėjimo batutu privalumas – aktyvina kvėpavimą, priverčia išsiplėsti plaučius ir taip juos treniruoja.  Tai naudinga linkusiems sirgti kvėpavimo takų ligomis, dažnai sergantiems bronchitu, plaučių uždegimu ar sergantiems astma.

Renkantis batutą itin svarbu atkreipti dėmesį, kokį svorį jis atlaiko. Jei ant batuto planuoja šokinėti keli paaugliai, jie tikrai nelauks, kol vienas jų nulips, kad galėtų užlipti kitas. Batutai skirstomi pagal svorį ir diametrą, taigi pasirinktas batutas turi atlaikyti tikrai nemažą svorį ir sutalpinti visus norinčius šokinėti. Jei namuose yra mažų vaikų, būtinai pasirūpinkite jų saugumu – įsigykite tinklą, batutui, kad netyčia vaikai šokinėdami neiškristų ir nesusižeistų. Kita vertus, tinklas naudingas ir suaugusiems.

Leave a Reply