Paslaugos Verslas

Pusantrų metų su greitųjų kreditų naujovėmis: apžvalga

greiti kreditaiPrieš pusantrų metų greitieji kreditai ir jų rinkos patyrė nemažai naujovių, kurios iš dalies pakeitė ir skolintojų, ir skolininkų elgseną. Tos naujovės jau įleido šaknis ir dabar jau yra norma. Tačiau verta prisiminti, kaip buvo prieš tai, ir kaip yra dabar. Tad apžvelgiame prieš pusantrų metų atsiradusias naujoves, norint gauti greituosius kreditus.

Apsisprendimo laikas

Jeigu anksčiau gauti greiti kreditai būdavo neatšaukiamas veiksmas – pasiėmei ir turi, tai nuo 2016 m. Vasario mėnesio atsirado įdomus dalykas: dvi paros sprendimo pakeitimui. Kodėl atsirado tokia naujovė? Gal manoma, kad ne visi žmonės skolinosi adekvačiai, kitiems tai galėjo būti impulsyvus ir neapgalvotas sprendimas, o, pavyzdžiui, pasitarus su šeima, paaiškėtų, kad buvo ir kitokių galimybių. O juk už paimtą kreditą reikia sumokėti jo kainą, net jeigu grąžini jį ne per metus, o per savaitę. Tad atsirado 2 dienų terminas, per kurį paimtą kreditą galima grąžinti visiškai be jokių palūkanų ar mokesčių. Atsižvelgiama ir į tai, kad greiti kreditai skolingiems žmonėms suteikti buvo tiesiog gal per pusvalandį nuo tada, kai išvis šovė tokia mintis. O juk geriau yra, kai mintys susiguli, mes tada suprantame, ar tikrai teisingai pagalvojome. Tad greiti kreditai telefonu ar internetu vis dar yra labai greiti, tačiau kad tas greitis nepakenktų – dar turite 2 paras apmąstymams.

Kainų ir palūkanų viršus

Atsirado svarbūs pakeitimai dėl to, kiek kreditoriai gali apmokestinti savo teikiamas paskolas. Nes jeigu anksčiau greiti kreditai internetu būdavo apmokestinami vienomis kainomis, tai štai atsirado toks apribojimas, kad, pavyzdžiui, palūkanų norma už visą paimtą paskolą negali būti didesnė negu trys ketvirtadaliai tos sumos. Įvairios kitos išlaidos, kurios yra taip pat priskaičiuojamos prie kainos, negali viršyti 0,04 proc. Visos kredito sumos. Taigi, labai pasikeitė čia situacija. Anksčiau pasiskolinus kažkokią sumą pinigų, galėjai sumokėti ir 200 proc. Palūkanų, o dabar jos sumažėjo iki 75 proc. Viena vertus, tai galėjo labai sumažinti pelną kredito teikėjoms. Kita vertus, dėl tokių priežasčių greiti kreditai Lietuvoje galėjo patraukti daugiau žmonių, nusiteikusių mokėti ne tokias aukštas palūkanas. Taigi – tai tarsi priverstinis paskolų išpardavimas, kai iš vieno sandorio uždirbama mažiau, tačiau žmonių – pirkėjų atsiranda daugiau.

Nebe visą parą

Nors mes ir sakome, kad kreditai suteikiami visą parą, tai dabar jau yra tik populiarus mitas. Taip, ne darbo metu galima prašyti kredito, pildyti paraišką, tačiau visas patvirtinimo ir paskolos gavimo procesas vyksta tik darbo metu. Taip siekiama išvengti, kad greiti kreditai Lietuvoje netaptų piktnaudžiavimo, sukčiavimo įrankiu, ypač vykstant tam tikroms kriminalinėms veikloms.
Pilnametystė ir pasikeitimai

Kaip ir anksčiau, greiti kreditai nuo 18 metu nėra teikiami. Tačiau dabar dar prisidėjo ir reklamos apsauga. Siekiant, kad vaikai, asmenys, jaunesni kaip 18 metų, mažiau domėtųsi greitaisiais kreditais, uždrausta juos reklamuoti renginiuose, kur bus nepilnamečių.

Sąrašas asmenims, nenorintiems gauti kredito

Naudingas dalykas tiems, kas turi priklausomybių, silpnybių, galbūt serga kažkokiomis proto ligomis ir pan. Tai sąrašas, kuriame žmonės įsirašo patys save tam, kad jiems nebūtų išduodamas greitasis kreditas. Turint omeny, kokie Lietuvoje yra alkoholizmo mastai, tai tikrai sveikintinas pakeitimas. Tiesa, šiuo sąrašu nemažai naudojasi žmonių, jau dabar jame yra daugiau kaip 20 tūkstančių žmonių ir tie skaičiai tik didėja. Taip pat yra ir daugiau naujovių, bet jas apžvelgsime kitą kartą.

Leave a Reply