Laisvalaikis

Puikus naujas užsiėmimas atostogoms – karate do

Pats atostogų įkarštis.  Tai gal verta pasidomėti, kuo galima laisvalaikiu sudominti savo atžalas? Siūlome karatedo užsiėmimus. Mokymo procesą sudaro šios pagrindinės komponentės: grupinės ir individualios treniruotės, varžybos, seminarai, atestacijos, paskaitos, stovyklos. Kaip matote, veikti tikrai yra ką. Be to, tai gali būti puikus laiko leidimo būdas kartu su savo vaikais.

Pasidomėkite ar jums labiau tiks grupinės ar individualios treniruotė. Jos yra paremtos  bendraisiais kūno kultūros teorijos ir didaktikos principais. Tai reiškia, jog  treniruotės metu vystomi šie fiziniai gebėjimai: koordinacija, vikrumas, lankstumas, greitumas, pusiausvyra, kartotinio darbo ištvermė. Svarbiausias patarimas – negalvokite apie sekančius etapus, o tiesiog mėgaukitės treniruotėmis. Tolesni siekiai ateis su laiku. Atestacija lai būna ateities planuose. Tik norime priminti, jog karate do atestacija – tai etapų įprasminimas, apibendrinimas, įvertinimas.

Turėtumėte žinoti, jog šių užsiėmimų organizatoriai pasirūpina įvairiomis stovyklomis. Jų metu organizuojami įvairūs turnyrai, išskirtiniai pasirodymai ir nepamirštamos pramogos, kurios leidžia laiką praleisti kartu su visa šeima. Paprastai organizuojamos  viena arba dvi stovyklos metų bėgyje. Graži gamtas, kokybiškas miegas, skanus maistas ir empatiškas bendravimas – neatsiejama tokių stovyklų dalis. Ir tai visai nestebina, nes karate do menas skatina žmones atsižvelgti į dvasines vertybes, savęs pažinimą ir pasaulio suvokimą be smurto.

Ką reikia žinoti apie karate kimono? Pradedantiems karate kimono komplektą paprastai sudaro švarkas, kelnės ir diržas. Kai pajusite, jog karate do yra jau  jūsų gyvenimo stilius, galima pasidairyti ir papildomų detalių. Tai karate apsaugos rankoms, krūtinei ir kojoms. Pagrindinis reikalavimas šiai aprangai – patogumas. Audinys privalo būti kvėpuojantis, kad laidi medžiaga leistų kūnui likti sausam ir vėsiams. Atkreipkite dėmesį į audinio sudėtį. Tikrai kokybiškas kimono bus pasiūtas iš 100% medvilnės. Beje, rinkdamiesi dydį, turėkite galvoje, jog po plovimo kimono susitraukia apie 5%.

Bene svarbiausias šios sportinės aprangos atributas – kimono juosta. Esate naujokas? Pirkite karate kimono su balta juosta. Balta spalva simbolizuoja mokinius, kurie dar tik ruošiasi susipažinti su karate do  kovos meno paslaptimis. Kai įgysite daugiau patirties, tuomet visų kitų spalvų diržai į jūsų kimono kolekciją ateis savaime.

Leave a Reply