Sveikata

Patarimai, kaip valyti ir prižiūrėti elektrinį dantų šepetėlį

šepetėlis

Elektrinį dantų šepetėlį, kaip ir bet kurį kitą įrankį, reikia tinkamai prižiūrėti ir tvarkyti, kad jis būtų ilgaamžis ir funkcionalus. Gerai prižiūrimas elektrinis dantų šepetėlis ne tik užtikrina optimalius burnos sveikatos rezultatus, bet ir apsaugo nuo galimų pavojų sveikatai, pavyzdžiui, bakterijų kaupimosi. Šiame įraše rasite vertingų patarimų, kaip valyti ir prižiūrėti elektrinį dantų šepetėlį.

Valymas po kiekvieno naudojimo

Kad elektrinis dantų šepetėlis būtų geriausios būklės, po kiekvieno naudojimo jį kruopščiai išplaukite. Palaikykite jį po šiltu tekančiu vandeniu ir įsitikinkite, kad nuo šerelių nuplauta dantų pasta ir maisto likučiai. Šepetėlį visada laikykite vertikalioje padėtyje, kad jis natūraliai išdžiūtų. Venkite naudoti dantų šepetėlių dangtelius, kurie gali sukurti drėgną aplinką, kurioje dauginasi bakterijos.

Giluminis valymas

Kartą per savaitę apsvarstykite galimybę giliai išvalyti dantų šepetėlį. Tai galite padaryti maždaug pusvalandį skalaudami nuimamą šepetėlio galvutę burnos skalavimo skystyje arba namuose pagamintame acto ir vandens (pusės su puse) tirpale. Po to būtinai kruopščiai jį nuplaukite.

Reguliariai keiskite šepetėlio galvutę

Elektrinio dantų šepetėlio galvutę, kaip ir rankinį dantų šepetėlį, reikėtų keisti kas tris mėnesius arba anksčiau, jei šereliai nusitrynę. Reguliariai keisdami šepetėlio galvutę užtikrinkite, kad dantų šepetėlis veiksmingai valytų dantis ir dantenas.

Akumuliatoriaus priežiūra

Kad elektrinis dantų šepetėlis būtų ilgaamžis, labai svarbu rūpintis akumuliatoriumi. Visada laikykitės gamintojo nurodymų dėl įkrovimo. Perkraunant arba visiškai iškraunant akumuliatorių prieš jį įkraunant, gali sutrumpėti jo tarnavimo laikas. Modeliuose, kuriuose naudojami keičiami akumuliatoriai, būtinai juos pakeiskite, kai tik jie išsikraus.

Reguliariai valykite rankeną ir įkrovimo pagrindą

Kadangi rankena ir įkrovimo pagrindas liečiasi su vonios kambario stalviršiu ir rankomis, ant jų taip pat gali kauptis mikrobai. Reguliariai valykite juos dezinfekcine servetėle arba muiluotu vandeniu suvilgyta šluoste. Prieš valydami nepamirškite atjungti įkrovimo pagrindo, kad išvengtumėte elektros smūgio.

Priežiūra keliaujant

Keliaudami naudokite kelioninį dėklą, kad apsaugotumėte dantų šepetėlį nuo mikrobų ir pažeidimų. Prieš dėdami dantų šepetėlį į dėklą įsitikinkite, kad jis yra sausas, jog išvengtumėte bakterijų dauginimosi.

Reguliariai tikrinkite dantų šepetėlį

Galiausiai reguliariai apžiūrėkite elektrinį dantų šepetėlį, ar nėra nusidėvėjimo požymių. Jei pastebėjote kokių nors pažeidimų, pavyzdžiui, suskilusių laidų ar netinkamai veikiančio įjungimo / išjungimo jungiklio, pakeiskite dantų šepetėlį, kad išvengtumėte bet kokio galimo pavojaus.

Išvada

Tinkamai prižiūrėdami elektrinį dantų šepetėlį ne tik prailginsite jo tarnavimo laiką, bet ir užtikrinsite, kad jis ir toliau duos veiksmingų rezultatų. Laikydamiesi šių paprastų patarimų, galite išlaikyti dantų šepetėlį švarų ir optimaliai veikiantį, kad pagerintumėte burnos sveikatą. Atminkite, kad gerai prižiūrimas dantų šepetėlis yra labai svarbi sėkmingos burnos higienos rutinos dalis.

Leave a Reply