Paslaugos Verslas

Lauko terasų priežiūra žiema

Žiemą svarbus terasos priežiūros darbas- sniego kasimas nuo jos grindų. Svarbu žinoti, kad netinkamas valymas gali labiau pakenkti terasos grindims nei joms padėti, todėl tai darant, reikia nepersistengti. Sniegą kasti nuo terasos grindų reikia tik retkarčiais, tai neturėtų būti reguliarus darbas. Kadangi terasos grindys yra impregnuojamos du kartus per metus, lentos atsparios ir gali atlaikyti ir didesnį sniego sluoksnį. Neatsargus ir per dažnas sniego kasimas gali padaryti žalos grindų paviršiui- jį suraižyti. Terasos negalima valyti metaliniu kastuvu, nes šis subraižys grindų paviršių. Jeigu prisnigo nedaug, sniegą galima tiesiog nušluoti kiemo šluota, o esant didesniam sniego kiekiui patariama naudoti plastikinį kastuvą. Norint išvengti įbrėžimų, lentas reikia valyti pagal jų kryptį, o ne skersai. Reikia labai atsargiai elgtis tuo atveju, jei terasą aptraukė ledukas. Labai pavojingas yra ledo sutrupinimas mechaniniu būdu, nes tada sunku išvengti grindų pažeidimų. Nerekomenduojama naudoti ledą tirpdančių priemonių, nes jos gali sukelti metalinių dalių  koroziją. Smėlio barstymas irgi nėra pati geriausia idėja, nes jo dalelės gali subraižyti dangą. Rekomenduojama pasidomėti, kokie tirpikliai tinkami  konkrečiam terasos tipui.

Lauko terasos

Lauko terasa- puiki galimybė praplėsti gyvenamąjį plotą individualiame name ar daugiabutyje, bei sutelkti papildomos naudingos erdvės komerciniuose pastatuose.

Terasa ant trinkelių

Prie kotedžų, daugiabučių, netgi prie individualių namų itin populiaru kloti didelius plotus trinkelių. Tam, kad naujakuriai įsikėlę į naujus namus, nesirūpintų papildomu gerbūvio tvarkymu. Pats populiariausias gerbūvio derinys, pardavinėjant nekilnojamą turtą, trinkelės aplink būstą ir  žolė.

Terasos lentų pasirinkimas

Terasos ilgaamžiškumą ir kokybę nulemia terasos lentų pasirinkimas. Galima būtų išskirti medinės terasos lentas, pagamintas iš spygliuočių medienos, kurios yra elastingos ir pakankamai minkštos, todėl ant tokios terasos malonu vaikščioti basomis. Taip pat galimas medienos plastiko kompozitas. Tokios lentos užtikrina ilgaamžiškumą, spalvą išsaugo 10 metų ir ilgiau bei atrodo labai moderniai. Renkantis lentas iš medžio kompozito, rekomenduijama atsižvelgti į medžio ir plastiko santykį, mat jis svyruoja priklausomai nuo gamintojo.

Leave a Reply