Grožis Laisvalaikis Mada Paslaugos

Kodėl reikia skirti dėmesio savo aprangai?

aprangaRengiamės, nes norime paslėpti savo „gėdą“ nuo svetimų akių bei apsaugoti kūną nuo šalčio. Tačiau visi suvokia, jog apranga atlieka kur kas platesnę funkciją: juk ne veltui tam tikroje srityje dirbantieji ar kokiame nors renginyje dalyvaujantieji privalo laikytis nustatytų aprangos taisyklių, o stilingai apsirengęs praeivis visada palydimas smalsumo ar nuostabos kupinais žvilgsniais.

Švarūs ir tvarkingi rūbai –  savaime suprantamas dalykas kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, išsilavinimo ar socialinio statuso. Tai – būtinybė. Tolimesnis savito stiliaus formavimas – kiekvieno individualus pasirinkimas. Vieni per daug nesuka galvos ir renkasi tai, kas atiduria po ranka, nesvarbu, tai būtų senas tėvo megztinis ar antrosios pusės išrinkta apranga. Tuo tarpu kiti skrupulingai nagrinėja naujausias mados tendencijas, atlieka reguliarią „kratą“ drabužių parduotuvių lentynose ir ieško sau tinkamiausio aprangos varianto – juk net į parduotuvę negalima eiti apsirengus bet kaip! Moterys – grupė, tradiciškai skirianti daugiausia dėmesio tam, kaip atrodo, tačiau ir vis daugiau šiuolaikinių vyrų nelieka abejingi savo išvaizdai. Nereikia pastarųjų kaltinti netradicine orientacija ar perdėtu pižoniškumu – kiekvienas asmuo turi teisę nuspręsti, kokį vaizdą pageidauja matyti veidrodį.

Ne paslaptis, jog tas vaizdas duoda pagrindo daryti prielaidas, koks gi yra tas žmogus, net ir savaitgalį nesiskiriantis su solidžiu švarku ar gebantis apsirengti taip, jog niekada nelieka nepastebėtas minioje. Spėjimai, savaime suprantama, ne visada yra taiklūs, tačiau, remiantis apranga, galime daryti išvadas apie žmogaus socialinį statusą ir finansinę padėtį, priklausomybę tam tikrai asmenų grupei, pomėgius, požiūrį į tam tikrus dalykus ir panašiai.  Tiesa, jog net ir neturintieji maišo pinigų, tačiau pasižymintys geru skonio pojūčiu, gali apsirenti nepriekaišingai. Tačiau aprangos ypatybės dažnai išduoda informaciją apie žmogaus statusą bei finansines galimybes – vargu ar dažnas bedarbis galėtų puikuotis vardiniais rūbais?

Ryte, stovėdami prie spintos ir spręsdami, kokiais rūbais šiandien vilkėti, dažniausiai atsižvelgiame į numatytus dienos darbus, savo nuotaiką, faktą, su kokiais žmonėmis teks susitikti ir panašiai. Apranga – galingas ginklas, galintis ne tik priduoti pasitikėjimo savimi, bet ir formuoti aplinkinių nuomonę apie mus.