Sveikata

Kas išduoda, kad augintiniui trūksta vitaminų?

veterinatrijos vaistineDauguma iš mūsų neįsivaizduojame savo kasdieninio raciono be porcijos vitaminų ir papildų. Įpratę patys net nepastebimai jų perkame ir savo augintiniui. Esame įsitikinę, kad sauja vitaminų tik tam, kad užtikrintumėme subalansuotą gyvūno mitybą. Tačiau deja apsirinkame. Tad pasvarstykime kada ir kokių vitaminų reikia gyvūnui?

Nusilpusios letenos

Nusilpusios galinės letenos arba kiti į artritą panašūs simptomai signalizuoja apie mineralinių medžiagų ir vitaminų disbalansą. Tai gali reikšti ir vitaminų perteklių, ir trūkumą. Šiuo atveju nedelsiant reikia keliauti pas veterinarą. Net jeigu simptomus pastebite naktį – bus reikalinga veterinarijos vaistine kaune visa para.

Slenkantis kailis

Žmogui po ilgų streso, nerimo ar depresijos periodų, slenka plaukai. Tad nenuostabu, kad ir šuns sveikatą (taip pat ir katės) išduoda kailis. Ne veltui žavimasi blizgančiu, vešliu augintinio kailiu. Tad jeigu pastebėjote, kad jūsų keturkojo kailis tampa šiurkštus, slenka, greičiausiai jam trūksta vitaminų. Kokių? Geriausia konsultuotis su specialistai. Veterinarai Vilniuje, tarkim, veterinarijos vaistine kalvariju g, veterinarijos vaistine vilniuje pylimo g arba veterinarijos vaistine fabijoniskes.

Nusilpęs imunitetas

Nusilpusį imunitetą išduoda dažnai puolančios ligos. Taip pat mieguistumas arba pasikeitusi augintinio elgsena. Kiekviena veterinarijos vaistinė siekia užtikrinti platų vaistų ir maisto papildų asortimentą. Pastaraisiais dešimtmečiai papildų sektorius labai išaugo. Todėl nieko nestebina veterinarijos vaistinė perkrauta įvairiausiomis pakuotėmis išpieštomis vitaminais ir mineralais. Pastebėjus gyvūno imuniteto susilpnėjimą verta pasikonsultuoti su veterinaru.

Nesubalansuota mityba

Kartais būna ir taip, kad nėra galimybės keturkojui duoti subalansuoto, aukščiausios kokybės kategorijai priskiriamo maisto. Tokiu atveju veterinarijos vaistinė ir joje parduodami vitaminai tampa lyg tam tikra alternatyva.

Vis dėlto, rekomenduojama pasitarti su veterinarais apie geriausią šio sprendimo variantą.

Kokių vitaminų daugiausiai reikia?

Gyvūnui, kaip ir žmogui, reikia visų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Geriausia rinktis tik tuos vitaminus, kurie yra vienos rūšies. Tarkim, geležis, vitaminas B ar D, kalis atskirai, o ne jų kompleksas.

Dažnai klausiama: kuri veterinarijos vaistinė prekiauja kokybiškiausiais vitaminais? Tenka pripažinti, kad visose daugiau mažiau gamintojų produkcija vienoda. Skiriasi tik kaina. Ji priklauso nuo prekybos kaštų. Juk vet-1 veterinarijos vaistinė vilnius turi sumokėti brangesnę nuomą, išlaikyti daugiau darbuotojų, negu veterinarijos vaistine panevezyje ar veterinarijos vaistine kaune, veterinarijos vaistine klaipeda.

Leave a Reply