Verslas

Įmonių steigimas: kodėl sukurti verslą paprasta?

įmonių steigimasTikriausiai dažnai tenka susimąstyti apie kur kas geresnį gyvenimą. Vieni svajoja apie didesnį atlyginimą ir geresnę darbo vietą, kiti – nuosavą verslą ir visišką finansinę laisvę. Pastaruoju atveju įmonių steigimas yra puikus to startas. Šiandien sukurti verslą paprasta, tad kiekvienas gali tai padaryti greitai ir efektyviai. Na, o dabar apie įmonių steigimo procesą kiek plačiau…

Nepaisant rizikos ir visų galimų „bet“, Lietuvoje įmonės kuriasi sparčiau ir ši tendencija kiekvienais metais tik stiprėja. Jauni žmonės jau mokyklos suole yra skatinami galvoti savo galva, o tai reiškia, jog jiems yra kuriamos palankios sąlygos nuosavo verslo vystymui. Papildomas finansavimas, įvairūs „inkubatoriai“ vilioja jaunus žmones realizuoti savo idėjas, o Start-Up‘us remiančios įmonės yra suinteresuotos padėti jaunam ir daug žadančiam verslui.

Šių dienų verslui pakanka vos vienos geros idėjos. Visa kita padaryti yra gerokai lengviau nei ankščiau. Šiandien tam nereikia nei krūvos popierių, nei profesionalų pagalbos – užregistruoti įmonę ar įregistruoti kitos paskirties veikslą internetu paprasta. Aplink gausu ir įmonių su specialistais, galinčių padėti visa tai padaryti už jus. Įmonių steigimas yra vienas lengviausių darbų, kuriuos galima padaryti sėkmingos veiklos vystymo pradžioje. Kai veikla įregistruota, galima pradėti rimtai dirbti prie verslo plano ir jo įgyvendinimo.

Dažnai žmonės įmonės steigti nesiryžta, nes jiems trūksta pinigų. Tačiau veiklos įregistravimui reikia padengti vos kelias sąskaitas, o už visa kita mokėti nereikės. Individualios įmonės ar mažosios bendrijos steigimas nereikalauja jokio įstatinio kapitalo, todėl sėkmingo verslo pradžiai nereikės ieškoti pinigų, o juo labiau – jų skolintis. Viskas, ką reikės daryti: tvarkingai vesti buhalteriją, laiku mokėti mokesčius nuo pajamų ir sėkmingai vykdyti verslo planą.

Geresnės darbo sąlygos, kontrolė ir galimybė vadovauti gali ne vieną asmenį pastūmėti siekti savo verslo. Būtent todėl įmonių steigimas yra toks dažnas procesas Lietuvoje ir visame pasaulyje. Tačiau svarbu atminti, jog kartu su augančiu įmonių skaičiumi auga ir konkurencija. Kad veikla būtų sėkminga ir neštų pelną, klientų poreikiai, rinkos analizė ir buhalterinė apskaita Kaune ar kitame mieste reikalauja daig laiko ir pastangų.

Leave a Reply