Verslas

Brexit: ką reikia žinoti apie poveikį svarui

Brexit reiškia Jungtinės Karalystės sprendimą išstoti iš Europos Sąjungos (ES) po 2016 m. birželio mėn. įvykusio referendumo. Nuo to laiko Brexit yra labai svarbi tema, turinti toli siekiančių pasekmių įvairiuose sektoriuose, įskaitant ekonomiką, prekybą ir valiutų rinkas. Štai ką reikia žinoti apie Brexit ir jo įtaka svarui:

  • Ekonominis neapibrėžtumas: Brexit‘as įnešė daug neapibrėžtumo į Jungtinės Karalystės ekonomiką, darydamas įtaką verslo pasitikėjimui, investiciniams sprendimams ir vartotojų nuotaikoms. Užsitęsęs derybų procesas ir nežinomybė dėl būsimų Jungtinės Karalystės santykių su ES prisidėjo prie ekonominio nestabilumo ir svaro vertės svyravimų.
  • Valiutų rinkos kintamumas: Po Brexit referendumo Didžiosios Britanijos svaro sterlingų (GBP) vertė labai svyravo, atspindėdama neapibrėžtumą dėl būsimų JK prekybos susitarimų, reguliavimo sistemos ir ekonominių perspektyvų. Su „Brexit” susiję įvykiai, tokie kaip balsavimai parlamente, derybos ir termino pratęsimas, darė įtaką valiutų kursų pokyčiams ir rinkos nuotaikoms.
  • Valiutų kursų svyravimai: Dėl Brexit svaro vertė svyravo kitų pagrindinių valiutų, įskaitant JAV dolerį (USD), eurą (EUR) ir Japonijos jeną (JPY), atžvilgiu. Iš pradžių po referendumo svaras nuvertėjo ir pasiekė daugiametes žemumas JAV dolerio ir euro atžvilgiu, nes investuotojai įvertino galimą Brexit ekonominį poveikį. Vėlesni įvykiai, tokie kaip derybos dėl Brexit ir politiniai įvykiai, darė įtaką valiutų kursų pokyčiams ir investuotojų nuotaikoms.
  • Poveikis prekybai ir investicijoms: Brexitas turi reikšmingą poveikį Jungtinės Karalystės prekybai ir investicijoms, nes daro įtaką tokiems veiksniams kaip tarifai, reglamentai ir patekimas į rinką. Neapibrėžtumas dėl būsimų prekybos susitarimų su ES ir kitais prekybos partneriais turėjo įtakos verslo investicijoms ir prekybos apimtims, o tai turėjo įtakos ekonomikos augimui ir užimtumo perspektyvoms.
  • Politinis atsakas: Jungtinės Karalystės centrinis bankas – Anglijos bankas (Bank of England, BoE) – įgyvendino pinigų politikos priemones, kad sušvelnintų su Brexit susijusio neapibrėžtumo poveikį ekonomikai ir valiutų rinkoms. Siekdamas palaikyti finansinį stabilumą ir ekonomikos atsigavimą, BoE pakoregavo palūkanų normas ir įgyvendino turto pirkimo programas.

Plačiau: https://valiutoskeitykla.eu

Leave a Reply