Sveikata

Ar reikia mokytis žindyti?

Mokytis žindyti yra būtina. Skausmingi  speneliai, pritvinkusios krūtys, nuogąstavimai dėl nepakankamos pieno gamybos yra dažniausios priežastys dėl kurių liaujamasi žindyt. Jei kyla problemų, svarbu žinoti, ką daryti. Iškilus sunkumams- kreipkitės profesionalios pagalbos. Užsiėmimai, kurie vyksta besilaukiančioms mamos, suteikia daug reikalingų žinių. Pavyzdžiui: pirmasis kūdikio pridėjimas prie krūties, kaip suprasti, ar  mažyliui pakanka pieno, gamyba, išsiskyrimas, spalva, sudėtis… O kas jei mažylis visą laiką miega arba atvirkščiai, visą laiką žinda? Alkio signalai, žindymas po cezario pjūvio operacijos, o kas jei reikia primaitinti? Kada to reikia ir kaip tai padaryti? Vyro bei kitų artimųjų pagalba žindyvei.

Kaip išsirinkti tinkamiausius nėščiųjų kursus?

Yra kursų, kuriuose galima sužinoti apie viską, informacija yra glaustesnė ir mažiau praktikos. Yra kursų, kurie labiau orentuoti į patyrimą, pasipraktikavimą. Galite pasirinkti pagal turimus laiko, finansinius resursus,  domėjimosi sritis. Moterys, dalyvavę mokymuose, turi daugiau šansų pagimdyti natūraliai, patiria daugiau pasitenkinimo gimdymo patirtimi ir, atitinkamai, mažėja neplanuotas Cezario pjūvio operacijos tikimybė. Ši teigiama įtaka pasireiškia tiek besilaukiančioms pirmojo vaikelio, tiek jau gimdžiusioms. Būklės ir jausmai, kurie nėštumo metu skatina ieškoti žinių ir  pagalbos, dažniausiai yra šie: gimdymo baimė, skausmo baimė, netekti kontrolės.

Nėščiųjų kursai ligoninėse ir poliknikose

Pastaraisiais metais gimdymo kursus rengia visi gimdymo stacionarai. Šie kursai suteikia bazines žinias apie gimdymo eigą, etapus, konrečiame stacionare galiojančią tvarką. Verta apsilankyti, kad susipažintumėt su atmosfera, aplinka. Neretai sudaroma galimybė apžiūrėti gimdyklas. Galite užduoti rūpimus klausimus. Būkite dėmesingi ar jus  tenkina atsakymai. Atkreipkite dėmesį, kiek ligoninė, atstovauja konkretaus specialisto, yra pasirengusi įsiklausyti į jūsų klausimą, požiūrį, kiek pasirengusi atsiliepti jūsų prašymams ir norams, kokia informacija pateikiama, kiek pagarbos jūs ten jaučiate nėštumui ir gimdymo procesui apskritai. Į kursus besilaukiančias taip pat kviečia ir kelios poliklinikos. Ten taip pat galite išgirsti bazinę informaciją, puiku, kad kai kur siūlomos psichlogų paskaitos.

Leave a Reply