Kelionės Laisvalaikis

8 patarimai, kuriais verta pasinaudoti prieš sėdant į lėktuvą

Jei ruošiatės atostogoms užsienyje ar tiesiog šiuo metu norite atnaujinti savo kaip keliautojo žinias, pateikiame ne vieną praktišką patarimą, kurio pagalba pasiruošti savo kelionei turėtų tapti gerokai lengviau.

Saugumas ir sveikata

  1. Pasitikrinkite savo sveikatą. Labai svarbu, kad prieš vykdami į užsienio šalį (net jei atostogauti vykstate vos vienai savaite) nuvyktumėte pas savo gydytoją ir pasitikrintumėte sveikatą. Tai leistų jums sužinoti ar jūsų sveikata yra tvirta ir ar jūs esate pasiruošę jūsų laukiančiai kelionei. Taip pat pas medicinos specialistus prieš kelionę apsilankyti būtina ir tuo atveju, jei vykstate į tolimesnį pasaulio kampelį, kuriame būti pasiskiepijusiems yra tiesiog būtina.
  2. Įsigykite kelionės draudimą. Taip, turbūt manote, kad tai yra labai panašu į reklamą? Tačiau ar tikrai manote, kad patarimas, kurio pagalba galite išvengti didžiulių problemų ir dar didesnių finansinių išlaidų yra reklama? Jau seniai nebe tie laikai, kuomet į visą tai galėdavome numoti ranka. Dabar kelionės draudimu pasirūpinti yra privalu, jei norime visos kelionės metu jaustis saugiau ir pernelyg nepergyventi dėl to, kas visiškai netikėtai gali įvykti.
  3. Turėkite savo paso (ar asmens tapatybės kortelės) kopiją. Niekas niekuomet negali žinoti, kas kelionės metu nutiks su pasu ar asmens tapatybės kortele. Savo dokumentus mes galime pamesti, jie gali permirkti vandenyje ar juos paprasčiausiai gali pavogti įgudę kišenvagiai. Todėl jei būsite iš anksto pasirūpinę savo asmens tapatybės dokumentų kopijomis, net ir susidūrę su tokiais nepatogumais, lengviau išspręsite nemalonią situaciją. Tuo tarpu dokumentų kopijos turėtų būti tiek popierinės, tiek ir elektroninės.
  4. Sužinokite ambasados duomenis. Labai svarbu, kad prieš išvykdami jūs sužinotumėte ir savo šalies ambasados duomenis svečioje šalyje. Net jei jūsų kelionės metu viso to jums neprireiks, jausitės gerokai ramiau žinodami, kad prireikus visuomet turėsite į ką kreiptis pagalbos.

Pinigai

  1. Į kelionę leiskitės turėdami grynųjų ir banko korteles. Pastebima, kad vis daugiau keliautojų atostogauti yra linkę leistis su savimi pasiimdami tik banko korteles (arba vos vieną banko kortelę). Tačiau toks sprendimas yra labai rizikingas, kadangi mes niekuomet negalime būti tikri, kad užsienio šalyje kiekvienoje prekių pardavimo ar paslaugų teikimo vietoje mes galėsime pasinaudoti savo banko kortele. O jei tokiu atveju mums nepavyktų pasinaudoti bankomatu, patektume į dar beviltiškesnę situaciją. Todėl visuomet su savimi į kelionę pasiimkite ne tik banko kortelę (ir geriausia – daugiau nei vieną), tačiau ir grynųjų pinigų vietine valiuta.
  2. Susisiekite su savo banku. Prieš išvykdami atostogauti, turėtumėte susisiekti ir su savo banku, informuojant jį apie savo būsimą kelionę ir tai, jog kelionės metu jūs planuojate naudoti savo turimas banko korteles. Tai užtikrintų, kad bankas neužblokuotų jūsų kortelių tuomet, kai jomis pasinaudosite užsienyje.

Lankytinos vietos

  1. Iš anksto įsigykite bilietus į lankytinas vietas. Net jei iki šiol jūs buvote pratę bilietus į muziejus, istorines ir kitas lankytinas turistų pamėgtas vietas pirkti tik tuomet, kai esate nuvykę į užsienio šalį, nepamirškite, kad galite sutaupyti gerokai daugiau savo kelionės laiko, jei bilietais pasirūpinsite iš anksto – juos įsigydami internetu.
  2. Sudarykite lankytinų vietų sąrašą. Prieš išvykdami į savo kelionę, turėtumėte sudaryti ir vietų, kurias planuojate pamatyti, sąrašą. Ir jis tikrai neturėtų būti labai ilgas. Geriau pasirinkti mažiau lankytinų vietų, tačiau jose praleisti daugiau produktyvaus laiko.

Daugiau apie keliones: Baltic Clipper kelionės po pasaulį

Leave a Reply