kelionė į KubąKuba itin uždara komunistinė valstybė ir turinti tam tikrų politinių nesutarimų su viena didesnių jų kaimynių, JAV. Tačiau, kad ir kaip suktųsi, Kuba be turistų negali, šiuo metu tai vienas iš būdų pragyventi ir uždirbti. Todėl ir mes pasidomėsime ką reiškia kelionė į Kubą ir ko tikėtis. Kuboje egzistuoja du pasauliai – vienas nudailintas turistams, kitas realus gyvenimas. Ir abu būtina pamatyti, jog pažintumėte tikrąjį Kubos veidą.

Viešbučiai Kuboje išties patogūs ir šiuolaikiški. Galima drąsiai užsisakyti tiek prabangius, tiek ekonominės klasės viešbučius, jie tikrai sutvarkyti pagal aukščiausios klasės standartus, tad nusivilti neteks. Daugelyje viešbučių galima užsisakyti „viskas įskaičiuota“ paketą, tad ir maistu nereikės rūpintis. Kuba yra ilga sala, tad paplūdimių tikrai nepritrūks, viešbučiai turi privačius paplūdimius su gultais ir nemokamais rankšluosčiais, taip pat yra ir baseinai, tad kokybiškas poilsis garantuotas.

Daugelis viešbučių, bei, žinoma, oro uostai, turi automobilių nuomos punktus, tačiau nesusiplanavus iš anksto rezervuoti, galima nieko ir nepešti. Nuomotis automobilį pravartu, kitų variantų, išskyrus nuomojamą automobilį ir taksi, Kuboje nėra. Savita ir charakteringa architektūra išties verta dėmesio, ypač sostinėje Havanoje, kur dalis miesto yra net įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą ir vadinama Senąja Havana.

Kelionė į Kubą daugeliui keliautojų yra tarsi apsilankymas dvejuose pasauliuose vienu metu. Galima puikiai leisti laiką viešbučio baseine ar paplūdimyje, vaikščioti po Senąją Havaną ir darytis selfius prie įspūdingiausių to krašto architektūrinių paminklų, tačiau reikia nepamiršti ir paprastų žmonių gyvenimo. Būtinai išklyskite iš turistams skirtų takų ir pažvelkite kaip gyvena paprasti žmonės. Užsukus į parduotuves galima pamatyti plačiai paskleistas prekes, kurios bando užpildyti tuščią erdvę, tačiau tai nepaslepia asortimento skurdumo. Daugelis atkreipia dėmesį, jog higienos prekių nėra daugelyje parduotuvių.

Iš istorijos vadovėlių ar senelių pasakojimų žinome, ką reiškia viešasis transportas „vežimas su arkliu ar jaučiu“, tačiau Kuboje tokia senovinė egzotika yra kasdienybė ir staiga supranti, jog ne iš pasakojimų, o iš savo patirties žinai arklio prakaito ir mėšlo „aromatą“. Automobilių keliuose nedaug, ir tie patys seni amerikietiški automobiliai perduodami iš kartos į kartą ir „atkalami“ po bet kokios avarijos. Dar pasitaiko senų Lada bei Moskvičių. Keliai daug kur tvarkingi, tačiau nenustebkite juose išvydę laisvai vaikštinėjančias karves.