Lėktuvų bilietai – kaip rasti geriausius?
Dažnai norėdami išskristi pakeliauti po svečias šalis, nenorime rinktis iš kelionių agentūrų siūlomų pasiūlymų. Juk susidėliojant viską pagal save galima sutaupyti pinigų, pamatyti ne tik turistų pilnas vietas ir artimiau susipažinti su kitomis kultūromis. Tačiau kaip žinoti, kur ieškoti skrydžių pasiūlymų, kada geriausia skristi, ir ką svarbu žinoti prieš perkant lėktuvo bilietus?
Kaip ir kur ieškoti lėktuvo bilietų?
Susiraskite avialinijų internetinius puslapius, reguliariai juos tikrinkite. Jei laiko nuolatos landžioti į tokias svetaines neturite, prenumeruokite avialinijų naujienlaiškius – šitaip greitai gausite pranešimus apie vykdomas akcijas, o taip pat ir apie naujus maršrutus. Neapsiribokite tik pigiais skrydžiais – tokios kompanijos kaip Ryanair ar Wizzair skrenda tik tam tikrais maršrutais, dažniausiai Europoje. O pakeliauti juk gali norėtis ir į kitus pasaulio kraštus. Naudokitės paieškų sistemomis (tokiomis kaip Scyscanner, Doleris ar Kayak arba lietuviška Avia.lt), kurios patikrina itin didelį skrydžių pasiūlymų kiekį visame pasaulyje. Nesirinkite tik tiesioginių skrydžių – kartais variantai su persėdimais būna pigesni. Taip pat, jei mieste yra keli oro uostai, paieškos langelyje neįrašykite konkretaus oro uosto, o tik miestą – tegul sistema patikrina visus ten esančius oro uostus. Galbūt lektuvu bilietai kainuos mažiau, jei nusileisite viename, o grįšite pakildami iš kito oro uosto.
Kada skristi?
Jeigu galite sau leisti laisvai planuotis keliones neatsižvelgiant į datą, derinkite atostogas prie rastų skrydžių, o ne atvirkščiai. Jei pirmiausia turėsite datą atostogoms ir tik tada ieškosite bilietų būtent tam laikotarpiui, jūsų šansai rasti puikų pasiūlymą gerokai sumažės. Lėktuvo bilietai būna brangesni šventiniu laikotarpiu, tikėtina kad per ilguosius savaitgalius taip pat. Jei norite sutaupyti, galite skristi į kurortines vietas ne sezono metu, tačiau tokiu atveju gali tekti taikytis prie ne pačių maloniausių oro sąlygų.
Ką svarbu žinoti apie oro uostus?
Atkreipkite dėmesį į tai, kaip toli yra oro uostas nuo pačio miesto, kuriame ketinate atostogauti. Tai ypač aktualu naudojantis pigiais skrydžiais, kadangi lėktuvai dažnai leidžiasi ne pagrindiniuose, o toliau nuo miesto centro esančiuose oro uostuose. Taigi įvertinkite papildomas laiko ir pinigines sąnaudas Bandykite kombinuoti kelias transporto priemones – galbūt verta pavažiuoti autobusu į tolimesnį oro uostą, iš kurio lėktuvo bilietai kainuoja mažiau. Pavyzdžiui, tai aktualu kelionėms į Šiaurės Ameriką – išskrisdami iš Varšuvos, o ne Vilniaus oro uosto dažniausiai ne tik sutaupysite kelis šimtus litų, bet ir skrisite geresnėmis oro linijomis, kadangi tai didesnis oro uostas, ir jis aptarnauja gerokai daugiau avialinijų. Jei jūsų lėktuvo bilietai yra su persėdimu, panaršykite internete ir raskite kitų žmonių atsiliepimus, kiek daugmaž laiko jiems užtruko persėdimas. Didesniuose ar klaidžiuose oro uostuose reikia pasilikti daugiau laiko.
Kur gauti naudingos informacijos prieš pradedant išvyką?
Svarbiausia – nepatingėkite panaršyti internete. Užveskite diskusiją interneto forumuose, ypač specializuotose bendruomenėse (pavyzdžiui Couchsurfing ar Lonely Planet). Skaitykite kelionių aprašymus tinklaraščiuose, galėsite pasimokyti iš kitų keliautojų patirties. Galiausiai pasiklausinėkite pažįstamų, kurie domisi kelionėmis ir taip gausite labai vertingų patarimų.
Patiems susiplanuoti keliones nėra taip jau sudėtinga, reikia tik skirti tam šiek tiek laiko ir įdėmiai išanalizuoti visą internete esančią informaciją. Pastebėsite, jog sulig kiekviena savarankiška kelione jums planuotis sekančias atostogas taps vis lengviau.
Leave a Reply