Laisvalaikis

Kuo vaikams naudingi balansiniai dviratukai?

Turbūt dažnai prisimenate nerūpestingas vaikystės dienas praleistas lauke su dviračiu ir draugais. Nuostabūs prisiminimai, tiesa? Jūsų vaikas taip pat džiaugsis tokiomis dienomis ir dar ilgai prisimins pirmąsias akimirkas praleistas važiuojant dviračiu. Pastaruoju metu vis dažniau pirmaisiais dviratukais tampa ne triratukai, bet balansiniai dviratukai. O ar žinojote, kokia jų nauda ir privalumai?

  • Fizinis aktyvumas ir orientacija

Važiuodamas dviratuku vaikas mokosi orientuotis aplinkoje, išvengti įvairių kliūčių, pasirinkti saugų greitį ir laiku sustoti. Tad laikas, praleistas ant dviratuko yra ne tik smagus, bet ir naudingas. Balansiniai dviratukai skatina vaiko fizinį aktyvumą, stiprina raumenis, lavina klubo sąnarius. Važiuojant dviratuku mažylis mokosi ne tik vairuoti, bet ir išlaikyti pusiausvyrą, o tai labai pravers mokantis važiuoti įprastu  minamu dviračiu.

  • Savarankiškumas ir atsakomybė

Dažniausiai dviratuku vaikai išmoksta važiuoti labai greitai, vos per savaitę ar dvi. Augantis vaikas jaučiasi vis drąsiau ir su dviratuku pradeda važiuoti vis greičiau. Dėl šios priežasties vaikas privalės išmokti elgtis saugiai ir atsakingai. Jis greitai supras, kad negalima važiuoti į gatvę,  pamačius kliūtį reikia sustoti arba atsargiai ją apvažiuoti, vengti šunų ir t.t. Trumpiau tariant, balansiniai dviratukai ne tik supažindina vaikus su dviračio veikimo principu, lavina raumenis, bet ir išmoko  būti savarankiškais bei atsakingais.

  • Važiavimo įgūdžiai

Išmokęs važiuoti balansiniu dviratuku vaikas galės nuvažiuoti įspūdingus atstumus, net ir 10 kilometrų atrodys visai nesunkiai įveikiamas atstumas. Vaikams, kurie išmoksta važiuoti balansiniu dviratuku, vėliau daug lengviau išmokti važiuoti minamu dviračiu. Dažnai tokiems vaikams net nereikalingi pagalbiniai ratukai, nes vaikai jau puikiai moka išlaikyti pusiausvyrą, belieka tik išmokti minti dviračio pedalus. Tad galima drąsiai sakyti, kad balansiniai dviratukai yra puiki priemonė vaikui įgyti pradinius važiavimo dviračiu įgūdžius.

Jei jūsų šeima mėgsta keliauti, tai šis dviratukas pavers jūsų keliones paprastesnėmis ir malonesnėmis. Jūsų mažylis taip greitai nepavargs ir jums nereikės nešti vaiko ar nutraukti kelionės. Vos mažyliui išmokus važiuoti pirmuoju dviratuku, kelionės lauke taps smagios visai šeimai!

Leave a Reply