Kaip tinkamai surengti laidotuves?
Mylimo žmogaus netektis dažnai būna netikėta – net jei atrodome tam pasiruošę, emocinis poveikis yra neišmatuojamas. O rūpesčius ir įsipareigojimus, kuriuos turime gerbti ir tinkamai su velioniu atsisveikinti kartais sunku organizuoti, dėl to tam yra laidojimo paslaugos. Žinoma, reikalinga salė, kremavimas ir karstas, tačiau ką dar reikia žinoti?
Kai žmogus miršta, pirmiausia reikia nustatyti jo mirtį
Mirtis netikėta, tačiau nereikia panikuoti ir svarbu viską atlikti tinkamai. Vėlioniui mirus praneškite Visapusės pagalbos centrui telefonu 112. Kūno liesti negalima, kol gydytojas nepatvirtins mirties. Atvykę gydytojai išrašys laikiną sveikatos pažymą, kurią pateiksite šeimos gydytojui, kuris išduos medicininę mirties pažymą. Tuo pagrindu Civilinės metrikacijos skyrius automatiškai registruoja asmens mirtį. Reikia prisiminti, kad velionio artimiesiems susisiekus su gydytoju, jie patys pasirašys pasižadėjimą skrodimo atsisakyti ar jį daryti.
Pasiruoškite laidotuvėms, kaip viskas vyks?
Atitinkamoms institucijoms išsiaiškinus mirties faktus, su artimiausiais šeimos nariais aptarkite, kur velionis bus kremuotas ir palaidotas. Jeigu velionis testamente ar panašiame dokumente išreiškė pageidavimus dėl laidojimo būdo, į jo pageidavimus turi atsižvelgti artimieji. Kitu atveju dėl laidojimo būdo sprendžia artimieji. Verta paminėti, kad nors mirusieji dar prieš kelis dešimtmečius buvo šarvuojami butuose ar namuose (ypač kaimo vietovėse), dabar tai draudžia įstatymai. Svarbiausias žingsnis organizuojant laidotuves: apsispręsti, kremuoti ar palaidoti mirusio artimojo palaikus. Nuspręskite, ar būsite atsakingas už laidotuvių organizavimą patys, ar patikėsite šį procesą iškilmingų laidojimo paslaugų atstovui ir planuotojui, kuris pasirūpins visomis smulkmenomis. Pasirinkite laidojimo vietą kapinėse ar kolumbariume ir išsaugokite ją. Tai galite padaryti patys, kapinių priežiūros įstaigoje arba patikėti įmonei, kuri tvarko laidotuvių procesą. Jei velionis išreiškia norą, kad jo laidotuvėse dalyvautų ir tarnautų religinis dvasininkas, pakvieskite jį. Norėdami prisiminti mirusiojo gyvenimo akimirką, surinkite jo nuotraukas, kurias galėsite iškabinti ant tam skirto stalo laidojimo namuose arba įdėti į nuotraukų albumą. Dauguma laidojimo namų turi pakankamai įrangos, kad ekrane būtų rodomos nuotraukos skaidrių demonstracijoje. Atsisveikinimo metu pasirinkite foninę muziką, kurią gros šarvojimo salėje. Tai gali būti velionio mėgstamos muzikos įrašas arba pakviestas muzikantas (dažnai smuikininkas, kanklininkas ar fleitininkas). Galima pakviesti ir dainininkus. Pasirinkite vietą laidotuvių pietums. Tai gali būti ne tik kavinė, bet ir vietinė bendruomenės salė ar kita rami vieta. Nepamirškite informuoti mirusiojo artimuosius, draugus ir kolegas, kur ir kada bus laidojama.
Leave a Reply