Laisvalaikis

Baidarių nuomotojai Aukštaitijoje pataria, ką reikėtų pasiimti į kelionę baidarėmis

baidarėsJei galvojate apie plaukimą baidarėmis, žinoma, visų pirma turite pasirinkti maršrutą, kuriuo plauksite, sukviesti draugų kompaniją ir leistis į suplanuotą žygį. Vis dėlto, baidarių nuomotojai Aukštaitijoje primena, kad labai svarbu pagalvoti ne tik apie pačią kelionę, bet ir apie bagažą, kurį pasiimsite su savimi. Kelionėje baidarėmis jums nereikės daugybės daiktų, kadangi jie tik apsunkintų baidarę. Žinoma, daug kas priklauso nuo to, kiek laiko planuojate plaukti baidarėmis, ar galvojate stovyklauti gamtoje, miegoti palapinėse ir pan.

 

Pirmieji planavimo žingsniai

Kaip ir minėjome, visų pirma būtina pasirinkti maršrutą, kuriuo plauksite. Maršruto pasirinkimas priklauso nuo daugybės atskirų kriterijų: jūsų pomėgių, fizinio pasirengimo, kitų komandos narių, jau išbandytų plaukimo maršrutų ir pan. Labai svarbu iš anksto nuspręsti, ar rinksitės vienos, ar kelių dienų plaukimo maršrutus. Nuo to priklausys ir jūsų bagažo turinys. Antras svarbus momentas – turite susisiekti su patikimu baidarių nuomotoju, kuris jums pasiūlys kokybiškas, tvirtas, nedidelio svorio ir manevringas baidares, su kuriomis plaukimas taps tikru malonumu. Plaukdami su prastomis baidarėmis, priešingai, galite labai greitai pavargti, jausti nemalonų raumenų skausmą, nugaros ir sprando spazmus.

 

Svarbiausi kelionės daiktai

Kai suplanuojate kelionę, pats metas pradėti krautis daiktus. Svarbiausia, ką turite pasiimti, yra papildomas drabužių komplektas. Deja, kad ir kaip atsargiai plauktumėte, greičiausiai, sausi namo negrįšite. Ne dėl to, kad apsiversite (plaukiant tvarkingai, kai nebandoma baidarėje stovėti, apsiversti yra praktiškai neįmanoma), o dėl to, kad sušlapsite nuo upės purslų ir besitaškančio vandens. Todėl su savimi turėkite atsarginį drabužių komplektą, kurį reikėtų supakuoti į neperšlampamą maišą.

Plaukiantiems baidare būtina su savimi turėti geriamo vandens. Venkite gazuotų ir saldžių gėrimų, kadangi nuo jų dar labiau norėsite gerti. Plaukdami nevartokite alkoholio. Venkite stiklinių butelių, kadangi jie ne tik sunkūs, bet ir gali sudūžti. Jei galvojate apie ilgesnės trukmės plaukimą, su savimi turėkite ir lėtai gendančių užkandžių.

Plaukimo metu dėvėkite patogius, judesių nevaržančius drabužius, būtina rinktis drėgmės nebijančią, patogią avalynę, kuri tvirtai laikytųsi ant pėdos. Rekomenduojama turėti pirštines, kad irklai nepritrintų rankų. Visus drėgmės bijančius daiktus, pvz., piniginę, telefoną, foto aparatą, supakuokite į neperšlampamus ir sandariai užsidarančius maišus.

 

 

Leave a Reply