Grožis Laisvalaikis

Auksiniai vestuviniai žiedai ir jų spalvų paletė

vestuviniai žiedaiNors modernėjanti visuomenė siūlo novatoriškus sprendimus vestuviniams žiedams, vis dėlto tradicinis auksas neturi jam lygių konkurentų. Aukso dirbiniai žavi savo prabangiu spindesiu, elegantišku atspalviu ir gilių tradicijų atminimu. Tiesa, vertinant aukso papuošalus, būtina išskirti gana plačią spalvų paletę. Ilgą laiką ypatingai vertinami tradicinio raudonojo aukso vestuviniai žiedai šiandien keičiami kur kas spalvingesniais dirbiniais – geltonuoju, baltuoju ar net juoduoju auksu.

Kodėl auksas yra spalvotas?

Grynas auksas yra itin minkštas metalas, iš kurio neįmanoma pagaminti juvelyrinių dirbinių. Siekiant suteikti auksui tvirtumo, į lydinį dedamos kitų metalų priemaišos. Vienas dažniausių sprendimų – aukso lydinys su variu ir sidabru, retesniais atvejais auksas lydomas su plienu, platina, kadmiu ar paladžiu. Metalų lydiniai lemia galutinę dirbinio spalvą. Tiesa, neretai jaunavedžiai yra klaidingai įsitikinę, kad, pavyzdžiui, baltojo aukso vestuviniai žiedai yra mažesnės vertės nei raudonojo aukso dirbiniai. Tai nėra tiesa. Iš tiesų gryno aukso kiekį konkrečiame dirbinyje nurodo praba. Populiariausias pasirinkimas Lietuvoje – 585 prabos aukso žiedai, užtikrinantys optimaliausią kainos ir kokybės (dirbinio tvirtumo) santykį.

Raudonasis auksas

Tradicinis raudonasis auksas gaunamas minėtąjį metalą maišant su variu. Raudonojo aukso vestuviniai žiedai puošė mūsų tėvų, senelių ir prosenelių pirštus. Manoma, kad tai vienas tvirčiausių aukso dirbinių, vertinamas visoje Europoje.

Geltonasis auksas

Raudonajam auksui populiarumu prilygstantis geltonasis metalas išgaunamas į aukso lydinį dedant daugiau sidabro. Geltonojo aukso dirbiniai vertinami dėl savo elegantiško spindesio ir subtilios elegancijos. Tokie žiedai atitolsta nuo tradicinių modelių, tačiau nešokiruoja modernumu.

Baltasis auksas

Baltojo aukso dirbiniai – vienas populiariausių šių dienų pasirinkimų. Minėtojo aukso papuošalai puikiai dera prie įvairaus stiliaus drabužių ir skirtingos spalvos odos tipų. Balto aukso žiedai išsiskiria nepriekaištinga elegancija ir prabangiu spindesiu. Skaisti dirbinio spalva išgaunama auksą maišant su paladžiu arba nikeliu. Tiesa, jei esate alergiški, nikelis gali jums netikti. Kartais auksas maišomas su platina, siekiant užtikrinti nepriekaištingą spindesį ir dirbinio tvirtumą, tačiau minėtieji žiedai kainuoja kur kas brangiau. Baltojo aukso spindesiui pabrėžti dažniausiai naudojamas rodis, kuriuo padengiamas žiedo paviršius. Tokie žiedai yra tvirtesni ir atsparesni subraižymams. Deja, rodis gana greitai susidėvi, todėl žiedas turėtų būti atnaujinamas kas keletą metų.

Juodasis auksas

Švelniai juodos spalvos aukso lydinys yra laikomas mados viršūne. Šie žiedai yra dengiami juodos spalvos rodžiu. Siekiantiems nepriekaištingos estetikos rekomenduojami baltojo ir juodojo aukso dirbiniai, puošiami spalvotais brangakmeniais.