Laisvalaikis

4 žaislai, pajėgūs ilgesniam laikui atkreipti jūsų mažųjų dėmesį

lego friends

Namuose lankstant vaikams, kiekviena tėvelių raumenų bei nervų ląstelė privalo būti įtempta pastarųjų priežiūrai. Žiūrėk, tik sekundei nusisuksi, o mažieji ims ir kažką padarys! Vienas iš variantų, padedantis šiek tiek atsipalaiduoti nuo nuolatinio dėmesio įtempimo – vaiko sukoncentravimas į tam tikrus objektus. Ar gali kas geriau atkreipti mažųjų dėmesį nei žaislai? Tiesa, tokį stebuklą atlikti pajėgūs tik tam tikri žaislai, pavyzdžiui, lego friends. Kitų, vos tik paimtų į rankas, laukia liūdnas likimas vienišiems gulėti žaislų dėžėje.

Taigi, kokie žaislai niekada nesensta ir yra pajėgūs sukoncentruoti mažųjų išdykėlių dėmesį?

Plastilinas. Laukdami, kol jūsų vaiką su šia medžiaga supažindins darželyje ar mokykloje, iš savęs atimate taip reikalingas ramybės valandėles, o iš vaiko – galimybę kurti, lavinti vaizduoti, motorikos įgūdžius bei kūrybiškumo skatinimą. Plastilinas, dėl savo ypatybių galintis virsti bet kuo, atras vietą net ir labiausiai nenustygstančio vaiko dienotvarkėje.

Kaladėlės. Tai – vienas paprasčiausių žaislų, tačiau pastarojo atnešama nauda vaikui yra nepamatuojama. Žaidžiant su kaladėlėmis, auga mažųjų gebėjimas spręsti iškilusias problemas, lavėja motoriniai įgūdžiai, erdviniai, kalbiniai, socialiniai gebėjimai, skatinamas kūrybiškumas bei vaizduotė. Daugeliui žodis „kaladėlės“ neabejotinai siejasi su lego. Štai jūsų mažoji atžala gavusi lego friends rinkinį, neabejotinai bus patenkinta, o jūs pagaliau suprasite, ką reiškia ramus, į savo veiklą įsigilinęs vaikas.

Muzikos instrumentai. Tikėtina, jog ūgtelėjusį vaiką gali būti sunku užrašyti į muzikos mokyklą (dažniausiai tai siejasi su neišpildytomis tėvų svajonėmis), tačiau muzikiniai instrumentai–žaislai mažųjų dėmesį visada patraukia. Šiandien žaislų parduotuvių lentynos lūžta nuo pačių įvairiausių vaikiškų muzikos instrumentų pasirinkimo: jūsų atžala gali muzikuoti vienas ar suburti grupę su kitais mažaisiais. Tiesa, tokiu atveju dėl namie besikilnojančių sienų pretenzijų reikšti nereikėtų!

Smėlio dėžės atributai. Smėlio dėžėje galima ne tik kepti pyragus ar statyti pilis: pastarosios panaudojimui fantazijos ribų nėra! Ir nereikia galvoti, jog šią galima naudoti tik sezono metu, tai yra esant gražiam orui. Pirkdami smėlio dėžę, neabejotinai įsigysite ir kastuvėlių, kibirėlių, formelių ir kitų žaislų, kurių panaudojimo vaikams fantazijos tikrai nepritrūks.

Visi vaikai individualūs, tad svarbu stebėti ir atsirinkti, kokie žaislai būtent juos domina labiausiai.

 

Leave a Reply