elektra

Elektros tarifai Lietuvoje galėtų būti ir mažesni. Kažin ar rastume vartotoją, kuris su tuo nesutiktų. O šiaip jau ši tema aktualiausia, kai ateina laikas apmokėti sąskaitą.

O ar žinote, kad elektros tarifai tikrai gali būti mažesni? Netikite? Pasirodo, kad patrauklūs skaičiai nėra joks mitas. Tai jokia utopija. Keli žodžiai reiškia šį tą pozityvaus: nepriklausomas elektros tiekėjas. Kitas pozityvus žodis – konkurencija. Tiekėjai konkuruoja, taip sukuriama vartotojams palankesnių kainų aplinka. Be to, yra siūlomi skirtingi planai, tarsi individualiai gaminami batai prisitaikantys prie konkrečių vartotojų poreikių.

Įmonės išlaidos

Jei susitaikoma su elektros tiekėjo siūlomu kompromisiniu planu ar pasirenkamas toks planas, kuris išvis ekonomiškai labai abejotinas, tuomet įmonės išlaidos gali tapti didokos. O elektros tarifų augimas jas dar labiau padidina. Bet nepriklausomi tiekėjai apgalvotai atranda tai, kas vartotojams leistų sutaupyti. Suprantama, kad įmonės veikla neapsieina be kaštų, tačiau išlaidas galima skirstyti į optimalias ir neoptimalias. Tik optimalių išlaidų atveju kalbama apie priimtiną pelną.

Kaina yra svarbi, bet ne ji viena diktuoja sąlygas

Niekas nepaneigs kainos reikšmės. Apie kainas galima diskutuoti, lyginti litus ir eurus, šnekėti apie atlyginimų dydžius ir mokesčius, apie patarimus, kaip sutaupyti. Keliantis į specifines nišas, pavyzdžiui, investavimą, klausimai apie pinigus dar įvairesni, susiję su daugybe keistų, gal net sudėtingų sąvokų.

Elektros energijos kaina svarbi, bet bendrą paslaugos patrauklumą arba nepatrauklumą kuria ir kitos savybės, pavyzdžiui, energijos gavimo ekologiškumas. Atrodo paprastas dalykas – ne popierinės, o elektroninės sąskaitos. Na, išties lyg ir nieko sudėtingo. Bet tausojant gamtą toks sprendimas vertinamas itin palankiai, sprendimas visapusiškai optimalus. Juk ir vartotojams nesinori kaupti šūsnių popierinių sąskaitų. Dabar interneto laikai – prisijungus prie sistemos galima sužinoti aktualią informaciją ir sutvarkyti reikalus.

Elektros tarifai tikrai turi įtakos ne tik vartotojo kišenei, bet ir ilgalaikiams planams. Ir nors versle sunkiai viską suplanuosi, visgi ilgalaikiai planai atlieka reikšmingą vaidmenį. Tikimasi, kad priimti sprendimai bus ne trumpalaikiai, kad pavyks užmegzti draugiškus ryšius su partneriais, tiekėjais, klientais.

Ne tik elektros tiekėjo pasirinkimas, bet ir veiksmų apgalvojimas lemia, ar elektros tarifai bus draugiški kišenei. Sakykim, seni, burzgiantys ir griozdiški kompiuteriai biure bus tikri elektros rijikai. O įsigijus kompiuterius, kurie ne tik normaliai veikia, bet ir tausoja energiją, elektros skaitiklis ima suktis lėčiau. Reikia pabrėžti, kad nešiojamieji kompiuteriai nuolat nereikalauja energijos – įkrauni ir gali naudotis kelias valandas. Palyginti su senosiomis „dėžėmis“ tai itin ekonomiška.

Dar vienas minėtinas aspektas yra paprastumas. Kaip rašėme kiek anksčiau, dėmesio vertas sprendimas yra popierinių sąskaitų atsisakymas. Na, o patogi elektroninė sistema, aiškiai išdėstytos paslaugų sąlygos sukuria vartotojams palankią, nesudėtingą aplinką, kur norint ką nors suprasti nereikia kelias valandas vargti.

Elektros tarifai mažesni pasirinkus tinkamą planą. Bet ne tik kaina susijusi su bendru paslaugos patrauklumu. Ekologija, patogumas taip pat įeina į optimalų komplektą. Nereiktų pamiršti ir sklandaus tiekimo proceso. Nes darbas įmonėje turi vykti be trikdžių.