Laisvalaikis

Kaip sukurti harmoningą gėlyną?

gelynas

Norint sukurti harmoningą ir akį traukiantį gėlyną, reikia įdėti tikrai nemažai pastangų. Būtina ne tik parinkti tinkamą vietą, bet ir kruopščiai suderinti gėles pagal aukštį, spalvas ir faktūrą. Juk gražus ir harmoningas gėlynas – tai tikras meno kūrinys. Tik kuriamas jis ne spalvingų dažų potėpiais, o gyvų augalų kompozicijomis.

Ką reikėtų žinoti kuriant savo gėlyną

  • Pirmiausia, atsižvelgdami į apšvietimą, dirvožemio struktūrą bei jau esamo sodo stilių, parinkite gėlynui tinkamą vietą.
  • Kai vieta parinkta, ją reikia tinkamai paruošti: suteikti norimą formą, atsikratyti piktžolių ir jų šaknų, supurenti dirvožemį, jei reikia, užpilti žemių mišinio.
  • Tada reikėtų įvertinti planuojamų sėti augalų spalvas, žydėjimo laiką ir trukmę. Tokiu atveju, pirkdami sėklas žiūrėkite, kad pasirinkti augalai žydėtų skirtingu laiku ir savo dydžiu netrukdytų vieni kitiems augti.
  • Kai jau žinote, kokius augalus norite matyti savo gėlyne, pasėkite sėklas arba pasodinkite iš sėklų užaugintus sodinukus.
  • Tačiau tai daryti reikia ne bet kaip – aukštaūgius augalus stenkitės susodinti klombos viduryje arba, jeigu gėlynas matomas tik iš vienos pusės, juos geriausia sodintis gėlyno gale. Taip daroma tam, kad gėlyne būtų matomi visi augalai.
  • Daugiametės gėlės – tai klombos pagrindas, tarsi jos karkasas, o vienmetės gėlės – tai tarsi foninis papildymas, kuris kasmet atnaujinamas.
  • Dauguma vienmečių augalų žydi labai ilgai. Tokios gėlės paprastai yra ryškios, spalvingos, todėl gėlynas visą sezoną atrodo gražiai. Taip pat iš vienmečių gėlių galima formuoti sudėtingus ornamentus ir kasmet juos tobulinti.

Patraukliai atrodo gėlynai, kuriuose kartojasi tam tikri atspalviai. Tai galima padaryti nuo gėlyno centro formuojant tam tikrą derinį, sukuriant pagrindines gėlių eiles, ir jas, tam tikru ritmu, atkartoti kelis kartus.

 

Leave a Reply