Žvejybos reikmenys karpiams gaudyti
Visų pirma norime aiškiai pasakyti – naudoti reiktų tik kokybiškus ir gerą vardą turinčius žvejybos reikmenis. Kodėl? Priežasčių yra daug. Bet viskas susiveda į karpių žvejybos būdą, kuris plačiai naudojamas Lietuvoje.
Karpiams žvejoti naudojamos dugninės meškerės. Tai yra tokios meškerės, kurios turi padėti masalą ant dugno, o ne laikyti jį vandens paviršiuje. Tai specifiniai įrankiai su specifinėmis sistemėlėmis, todėl būtina jais pasirūpinti iš anksto specializuotose parduotuvėse.
Karpininkų žvejybos reikmenys yra gana brangūs. Taip yra dėl to, kad karpiams žvejoti yra naudojamas ištisas arsenalas priemonių. Spiningavime viskas paprasčiau – neilgas spiningas, valas, ritė, blizgė ir viskas. Karpiavimas yra kur kas sudėtingesnis procesas.
Pirmiausia, karpius reikia prisijaukinti, juos gerai pamaitinti. Kaip nunešti maistą į ežero vidurį? Vienas būdas yra nuplukdyti gumine valtimi. Kitas – specialiu į bombą panašiu prietaisu. Maistas paruošiamas, pridedamas į tos bombos vidų ir metamas meškere. Kai bomba paliečia vandenį, ji atsiveria ir visas maistas atsiduria vandenyje – lėtai nugrimzta ant dugno. Tada karpiai atplaukia maitintis. Po kurio laiko į tą vietą jau skrieja meškerių svarmenys.
Labai svarbu pasidaryti itin tvirtą sistemėlę. Vien valo ir kabliuko nepakanka. Būtinai reikia pasirūpinti ir tvirtesniu už valą troseliu, kuris tirtinamas prie svarelio. To reikia, nes karpis bando valą nutraukti ir jam tai nesunkiai pavyksta į dugne esančius medžius ar žoles. Jei naudojamas troselis, jo karpis nutraukti negali apvyniojęs aplink dugno kliuvinius.
Pats valas yra gana standartinis – 0,25-0,35 mm storio. Kabliukas taip pat. Įprasta, kad maistas yra veriamas ne ant kabliuko, o šalia jo. Tam naudojamas specialus siūlas, ant kurio pritvirtinamas baltyminis kukulis – vadinamasis boilis. Kai karpis paima kukulį į burną ir kyla į viršų, kabliukas taip pat pakyla ir užsikabina už jo lūpos. Taip žuvis užkertama ir galima ją traukti.
Karpių žvejybos reikmenys tuo nesibaigia. Ant kranto yra statomas specialus stovas, ant kurio dedamos meškerės. Prie stovo tvirtinami elektroniniai davikliai. Tiksliau jie seka įtempto valo judesius ir garsiniu signalu praneša, kada žuvis užkibo. Žvejyba dugnine meškere yra ilga, tad rankose tiek laiko neišlaikysi meškerės ir neįmanoma taip įtemptai stebėti gana toli nuo kranto numestos plūdės. Tam tikslui geriausiai ir tinka elektroniniai signaliniai prietaisai. Kol jie tyli, žvejys gali ant kranto užsiimti kita veikla.
Kaip matote, karpininkų žvejybos reikmenys gana sudėtingi, todėl šis užsiėmimas yra prieinamas tik labai pasišventusiems žvejams.
Leave a Reply